Yalova'da kıyılarında 1478 metreküp müsilaj temizlendi

Yalova'da 9 günde 1478 metreküp müsilaj temizlendi. Denizden çekilen müsilaj, belediye ekipleri tarafından kıyıya çıkarılarak, varillere dolduruluyor.

© DHA
Yalova'da kıyılarında 1478 metreküp müsilaj temizlendi

‘Marmara Denizi Koruma Eylem Planı’ kapsamında Yalova kıyılarını kaplayan müsilajın temizlenmesi için çalışma yapıldı. Yalova merkez ile feribot ve deniz otobüsü seferlerinin de yapıldığı Altınova kıyılarındaki müsilaj için tekne ve vidanjör kullanılarak, 9 gün önce temizleme çalışması başlatıldı. Toplanan müsilaj, belediye ekipleri tarafından kıyıya çıkarılarak, varillere dolduruluyor.

Yalova merkez, Altınova ve Çiftlikköy ilçesinde yoğunlaşan çalışmalar sonucu 9 günde 1478 metreküp müsilaj temizlendi. Deniz yüzeyindeki müsilajın büyük oranda temizlediği gözlemlendi.

AYKA Çevre firması yetkilisi Rıfat Kaplan, atık toplama gemisiyle çalışma gerçekleştirdiklerini belirtti. Kıyıdaki müsilajı büyük oranda temizlediklerini dile getiren Kaplan, "Yüzde 99'a kadar kıyılarımızdaki müsilajı topladık. Bunları belediyeler ile kamu ve kuruluşlara ait vidanjörler aracılığıyla bertaraf tesislerine gönderiyoruz" ifadesini kullandı.

SIRADAKİ HABER