Denizli Büyükşehir Belediyesi Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, AKP’li eski yönetimi, belediye kaynaklarını yağmaladıkları iddiasıyla savcılığa şikâyet edecek.

Çavuşoğlu, CHP Denizli Danışma Kurulu Toplantısında yaptığı konuşmada ilk suç duyurusunu BELTAŞ eski yönetimi hakkında yapacaklarını açıkladı. Meclis kararıyla 3 BELTAŞ işletmesinde alkol satışına başlanması kararını eleştiren AKP'li Nihat Zeybekci'ye de burada cevap veren Çavuşoğlu, "Acaba aynı hassasiyeti yetim hakkı yemekte gösterecekler mi" diye sordu. Çavuşoğlu, sadece teleferikte 30 milyon liralık vurgun olduğunu belirtirken BELTAŞ eski müdürü AKP'li Mehmet Teke hakkında salı günü yapacakları suç duyurusunun ilk adım olacağı ve devamının geleceğini söyledi.

“Şeytan bile bunlardan korkar”

Çavuşoğlu, devamında AKP'li Nihat Zeybekci'nin belediye işletmesinde alkol satışı ile ilgili eleştirilerine yanıt verdi. "Acaba aynı hassasiyeti yetim hakkı yemekte gösterecekler mi" diye soran Çavuşoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: "Belediye başkanlarının yazlığı, kışlığı, belediyenin manevi imkanlarıyla inşa edildiğinde sesi çıkmadı! O şahsın işyerinde belediye araçları ile peyzaj düzenlemesi yapılırken, ruhsatı olmayan yerde kaçak inşaat yapılırken, bu arkadaş neredeydi? Büyükşehir Belediyesi'nden ranta dayalı imar planı değişikleriyle neler elde etmişler hepsini tek tek çıkaracağız! Sanıyorlar ki yaptıkları yanlarına kar kalacak! Hani bir laf var ya 'minareyi çalan kılıfını hazırlar.' Ben belediye başkanı olduğumda öğrendim ki şeytan bile bunlardan korkar. Öyle bir düzen kurmuşlar ki yakalayamıyorsun. Her şeyi biliyorsun ama her şeyin altına imza atacak adam bulmuşlar kılıfına uydurmuşlar.

“Cumhurbaşkanını karşılamak için 5 buçuk milyon lira alım yapmışlar”

"Mesela bir örnek, Cumhurbaşkanı Denizli'ye geliyor. Cumhurbaşkanının tüm masraflarını zaten Cumhurbaşkanının kendisi karşılar. O şehrin belediyesinin bütçesinden para çıkmaması lazım. Bununla ilgili 5 buçuk milyon lira alım yapmışlar, Cumhurbaşkanını karşılamak için! O zaman dolar 15 lira. Kılıfını bulmuş ama bu ahlakta ve vicdanda yasal mı önce bunun hesabını vermesi lazım.

“Mühürlü torbalarla para taşımışlar”

"Mühürlü torba diye bir sistem kurmuşlar bu torbalarla para taşımışlar. Şimdi parça parça bunları tespit ediyorum. Hukuksal bir zemine oturtabilmek için bir çaba içerisindeyiz.

“30 milyon liralık fark!”

“Resmiyette gösterdikleri tahsilat ile gayrimeşru bilgisayara kaydettiklerini tespit ettik. İkisinin arasında 30 milyon liralık fark var, sadece teleferik! Geçen gün bir tanesinin iş yerine gittim. İmardaki arkadaşlar denetim yapıyor. Tutulacak bir yer yok. Kaçak yerlerini başlarına yıkacağız. Çünkü onların tamamı elin olup bu fakirin, garibin hakkının olduğu yerler. O hak kimin üstündeyse gittiği yere kadar kovalayacağız arkadaşlar.

Salı günü suç duyurusu

"Sayın Teke (BELTAŞ eski müdürü Mehmet Teke) ile ilgili ilk suç duyurumuzu salı günü itibariyle yapmış olacağız."