Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Kayseri'de dün akşamki istismar iddiasına ilişkin kamu kurumları, siyasi partiler, oda ve borsa başkanları, sivil toplum kuruluşları ve muhtarlarla toplantı yaptı. Çiçek, "Tüm hemşehrilerimizi itidal ve sağduyu içerisinde devletimizin kurumlarına duydukları güven dahilinde sükunetle davranmaya davet ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Dün akşam saatlerinde Kayseri'nin Melikgazi ilçesinde yabancı uyruklu bir kişinin 7 yaşındaki çocuğu istismar ettiği iddiası üzerine ilçede araçlar ters çevrilmiş, bazı iş yerleri ateşe verilmişti. Bölgeye sevk edilen polis ekipleri, gruba müdahale etti. Kayseri Valisi Çiçek, çıkan olaylarda 5 polisin yaralandığını açıklamıştı. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya da bugün yaptığı açıklamada olayların ardından içlerinde tacizde bulunan şüpheli de olmak üzere 67 kişinin gözaltına alındığını duyurdu.

Kayseri Valisi Çiçek, kentte dün akşam yaşanan çocuk istismarı iddiası ve ardından meydana gelen olaylara ilişkin kamu kurumları, siyasi partiler, oda ve borsa başkanları, sivil toplum kuruluşları ve muhtarlarla toplantı yaptı. Çiçek, toplantının ardından sosyal medya hesabından çağrıda bulundu.

"İlimizin huzur ve güvenliği için gerekli tedbirlerimizi almış bulunmaktayız"
Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, şunları kaydetti:

"Kıymetli Kayserili hemşehrilerimiz, ilimizde dün akşam vuku bulan elim hadise neticesinde yaşanan üzücü olayların ardından bugün Kayseri Valiliğimizde milletvekillerimiz, İl Emniyet Müdürlüğümüz, İl Jandarma Komutanlığımız, siyasi partilerimizin il başkanlıkları, il müdürlüklerimiz, Kayserispor yönetimimiz, taraftar gruplarımız, sivil toplum kuruluşlarımız, oda ve borsalarımız ve muhtarlarımızla bir araya gelerek ilimizin huzur ve güvenliği için gerekli tedbirlerimizi ortak istişare ve görüşle almış bulunmaktayız. Tüm hemşehrilerimizin itidal ve sağduyu içerisinde devletimizin kurumlarına duydukları güven dahilinde sükunetle davranmaya davet ediyoruz."