Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti), Diyarbakır'ın Çınar ilçesi ile Mardin'in Mazıdağı ilçesi arasında çıkan yangına ilişkin açıklamada bulundu.

Yangında, iktidarın müdahale etmede yetersiz kaldığının vurgulandığı açıklamada "başta Diyarbakır, Mardin, Van olmak üzere bütün bölge belediyelerimiz yangına müdahale ederek ve halka yardım ulaştırarak seferber oldu" denildi.

DEM Parti tarafından, "Bu facia bir kez daha gösterdi ki yaşanan hiçbir felakette ve faciada devlet ve iktidar halkın yanında değil" vurgusu yapıldı.


'İKTİDARIN MÜDAHALE ETMEKTE GECİKTİĞİ, YETERSİZ KALDIĞI FACİA'

Açıklamanın tamamı şu şekilde:

"Mardin-Diyarbakır arasında dün gece saatlerinde başlayan ve yerleşim yerlerine kadar yayılarak 7 kişinin hayatını kaybetmesine, 10’u ağır olmak üzere 44 kişinin yaralanmasına neden olan yangın faciasının yaralarını halkımızla birlikte sarıyoruz. Acımız büyük, halkımızın başı sağ olsun. Yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. İktidarın müdahale etmekte geciktiği, yetersiz kaldığı faciaya karşı, başta Diyarbakır, Mardin, Van olmak üzere bütün bölge belediyelerimiz yangına müdahale ederek ve halka yardım ulaştırarak seferber oldu.

'BİZİM HER TÜRLÜ FELAKETİN ÜSTESİNDEN GELECEK GÜCÜMÜZ VAR'

Belediye Eş Başkanlarımız, Milletvekillerimiz, Bileşen Partimiz DBP'nin Eş Genel Başkanları Çiğdem Kılıçgün Uçar ve Keskin Bayındır, facianın yaşandığı köylerde halkla birlikte hem acıları paylaşıyor hem de yaraları sarmaya devam ediyor. Bu facia bir kez daha gösterdi ki yaşanan hiçbir felakette ve faciada devlet ve iktidar halkın yanında değil. Depremde yoklar, yangında yoklar, sel felaketinde yoklar. Ancak bizim halkımızla birlikte her türlü felaketin üstesinden gelecek gücümüz var!" (HABER MERKEZİ)