İyi Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu, iktidara emekli aylıklarına zam yapılması için çağrıda bulunarak İyi Parti olarak emekli aylıklarına yapılacak düzenlemeye tam destek vereceklerini açıkladı. Dervişoğlu, sosyal medya platformu X üzerinden yaptığı paylaşımda, "En düşük emekli aylığı alan milyonlarca vatandaşımızı "Kök maaş" illüzyonu ile açlığa mahkum ettiniz, ilave iyileştirme yapmaya mecbursunuz" diye yazdı.

Dervişoğlu, emeklilerin yaşadığı ekonomik krize ilişkin olarak sosyal medyadan iktidara çağrıda bulundu. En düşük emekli aylığı alan milyonlarca vatandaşın, 'kök maaş' illüzyonu ile açlığa mahkum edildiğini söyleyen Dervişoğlu, iktidara emekli aylıklarına zam yapılması için çağrıda bulundu.

"Bu mağduriyeti bir nebze hafifletmek için..."
Dervişoğlu’nun açıklaması şöyle:

“İktidara çağrımdır; Emeklilerimizi yeterince mağdur ettiniz. Ancak en düşük emekli aylığı alan milyonlarca vatandaşımızı 'kök maaş' illüzyonu ile açlığa mahkum ettiniz. Bu mağduriyeti bir nebze hafifletmek için bir adım atmaya, ilave iyileştirme yapmaya mecbursunuz. İYİ Parti olarak bu konuda yapılacak düzenlemeye tam destek vermeye hazırız.”