Londra'da 3 paketten el yapımı patlayıcı çıktı

Londra’da 2'si havalimanları 1'i de metro istasyonu yakınında bulunan 3 paketten, el yapımı patlayıcı çıktı. Patlayıcılar, infilak etmeden etkisiz hale getirildi.

© REUTERS
Londra'da 3 paketten el yapımı patlayıcı çıktı

İngiltere’nin başkenti Londra’da iki havalimanı ile bir metro istasyonu yakınında bulunan 3 şüpheli pakette el yapımı patlayıcılar tespit edildi.

İngiliz polisinden yapılan açıklamada, bugün Londra’nın Heathrow ve City havalimanları ile Waterloo Metro İstasyonu yakınında bulunan 3 pakette el yapımı patlayıcılar tespit edildiği belirtildi. Açıklamada, her üç paketin de açılması durumunda küçük birer yangına yol açma kapasitesinde olduğu kaydedildi.

Beyaz zarflar içinde bulunan patlayıcıların birbiriyle ilişkili olduklarının değerlendirildiği ifade edilen polis açıklamasında, fail veya faillerin amacıyla ilgili yorum yapılmadı. Polis müdahalesi sırasında havalimanları ile metro istasyonundaki seferlerde aksama yaşanmadı.

3 bombalı paketten ikisinin İrlanda pulu taşıdığı açıklandı. İrlanda Cumhuriyeti polis teşkilatı Gardai’den yapılan açıklamada da el yapımı patlayıcı içeren zarflardaki pulların İrlanda kaynaklı olduğu doğrulanırken, olayla ilgili soruşturmada İngiliz polisiyle iş birliği yapıldığı kaydedildi.

İngiltere’de 2017’de meydana gelen 5 saldırıda 36 kişi hayatını kaybetmişti. (LONDRA/AA)

SIRADAKİ HABER