Trump: IŞİD'i yakından izlemeye devam edeceğiz

'Yakında halifeliğin tamamını yok edeceğiz ama yakından izlemeye devam edeceğiz. Özellikle bazı insanlar dikkatli olmalı.'

© AFP
Trump: IŞİD'i yakından izlemeye devam edeceğiz

Suriye'deki askeri birliklerini geri çekme kararı alması nedeniyle eleştirilerin hedefi olan Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Donald Trump, "Ben gelene kadar Suriye IŞİD'le doluydu. Yakında halifeliğin tamamını yok edeceğiz ama yakından izlemeye devam edeceğiz. Onca yıldan sonra artık eve gelme ve paramızı akıllıca harcama zamanı" dedi.

Twitter'dan açıklama yapan Trump, kendinden önceki yönetimlerin Afganistan ve Suriye politikalarını eleştirerek, harcanan savaş bütçelerini ABD'yle Taliban arasındaki barış görüşmelerini hatırlattı:

"Suriye ve Afganistan'da tam bir karmaşa devraldım, limitsiz harcama ve ölümlerin olduğu 'Bitmeyen Savaşlar'. Kampanyam sırasında çok güçlü bir şekilde dedim ki, bu savaşlar artık bitmeli. Afganistan'da yılda 50 milyar dolar harcıyoruz ve onları öyle sert vurduk ki şimdi 18 yılın sonunda barış görüşmesi yapıyoruz."Trump, twitinin devamında IŞİD'in yakında tamamen yok edileceğini ancak örgütü 'yakından izlemeye devam edeceklerini' söyledi:

"Ben gelene kadar Suriye IŞİD'le doluydu. Yakında halifeliğin tamamını yok edeceğiz ama yakından izlemeye devam edeceğiz. Onca yıldan sonra artık eve gelme ve paramızı akıllıca harcama zamanı. Özellikle bazı insanlar dikkatli olmalı." 


Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2019, 16:33
SIRADAKİ HABER