Twitter karar almıştı: Facebook da harekete geçti

Twitter'ın ardından bir başka sosyal medya platformu Snapchat de Trump'a karşı harekete geçerken, Facebook Üst Yöneticisi (CEO) Mark Zuckerberg, tepkiler üzerine, sosyal medyanın içerik politikalarını gözden geçireceğini bildirdi.

© AP
Twitter karar almıştı: Facebook da harekete geçti

Trump'ın hesabı bundan sonra 'keşfet' bölümünde kullanıcıların karşısına çıkmayacak. Snapchat sözcüsü konuyla ilgili olarak, "Irksal şiddet ve adaletsizliği körükleyen seslerin yükselmesine izin vermeyeceğiz" dedi. 

Facebook Üst Yöneticisi (CEO) Mark Zuckerberg ise Facebook hesabından "Birçoğunuzun Başkan'ın geçen haftaki paylaşımlarına bir tür uyarı koymamız gerektiğini düşündüğünün farkındayım. İçerik ihlallerini (sayfadan) kaldırma ya da bırakma konusundaki seçenekleri gözden geçireceğiz." açıklamasında bulundu.  

ABD Başkanı Donald Trump'ın siyahi Amerikalı George Floyd'un polis şiddeti sonrası hayatını kaybetmesinin ardından başlayan protestolar ve yağmalamalara ilişkin, "Yağma başladığı zaman silahlar patlamaya başlar" paylaşımına Twitter kısıtlama getirmişti. 

Facebook ise herhangi bir adım atmamış, Zuckerberg kendi çalışanları dahil çok sayıda kişiden tepki toplamıştı. 

 Mark Zuckerberg, bu konuda Twitter'dan farklı düşündüklerini belirterek, "Facebook'un insanların sosyal medyada söyledikleri her şey hakkında yargıç rolünde olmaması gerektiğini düşünüyorum." değerlendirmesinde bulunmuştu. 

SIRADAKİ HABER