Venezuela’da Guaido’dan Türkiye iddiası

Venezuela’da kendini geçici devlet başkanı olarak tanıyan Guaido, bazı üst düzey yetkililerin, Türkiye’ye kaçtığını iddia etti.

© Twitter
Venezuela’da Guaido’dan Türkiye iddiası

Venezuela'nın Kolombiya ve Brezilya sınırında gerginlikler yükselirken kendisini geçici devlet başkanı olarak ilan eden ve çok sayıda batılı ülke tarafından tanınan Juan Guaido sosyal medya hesabından ilginç bir paylaşımda bulundu. Guaido bazı üst düzey yetkililerin Türkiye'ye kaçtığını ileri sürdü. 
Sınırda bekletilen tırlardaki yardım malzemelerini Venezuela'ya sokmaya çalıştıkları sırada Guaido'nun resmi hesabından "Biz tonlarca yardım getirirken, iktidarı zapt edenin tek sahip olduğu şey Bolivar'da cinayetler, kendisini tanımayı reddeden askerler ve kendisini kınayan ya da Türkiye'ye kaçan üst düzey yetkililer. 

Santa Elena'dan Urena'ya, halk yardımların geçmesini istiyor.

Bunu başaracağız! Ya evet, ya da evet " 

Venezuela’da siyasi gerginlik sürerken, tarafların bir anlaşma için müzakere zemini bulamadı. Ulusal Meclis Başkanı Guaido, kendini geçici devlet başkanı ilan ettikten sonra ABD ve bazı AB ülkeleri Guaido’yu tanıma kararı aldı. Türkiye ve Rusya gibi bazı ülkeler ile Maduro’ya destek veriyor. 

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2019, 15:36
SIRADAKİ HABER