Engelli öğretmen atama sayısında değişiklik! Engelli öğretmen alımında sayı arttı!

Engelli öğretmen atamaları için gelecek haberlere kitlenen engelli öğretmen adayları için heyecan dolu gelişmeler yaşanıyor. Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), şubatta ataması yapılacak engelli öğretmen sayısı 750'ye çıkarıldı. Kontenjan arttırıldığından bugün yapılacak atamalar 5 Şubat'a ertelendi.

© Twitter
Engelli öğretmen atama sayısında değişiklik! Engelli öğretmen alımında sayı arttı!

Bakanlığın internet sitesinde yer alan bilgiye göre, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un talimatı ile ataması yapılacak engelli öğretmen kontenjanı 750’ye çıkarıldı. Kontenjan artırıldığından bugün yapılacak atamalar, 5 Şubat’a ertelendi. Bakanlık tarafından, şubat ayında 500 engelli öğretmenin atanacağı duyurulmuştu.

ÖNCEKİ ENGELLİ ÖĞRETMEN ATAMASI DUYURUSU

Engelli öğretmen ataması konusunda yapılan ilk açıklama şu şekildeydi…

2016 ile 2018 yıllarında yapılan Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavına (EKPSS) katılan adaylar arasından EKPSS puanı üstünlüğüne göre, 07/02/2014 tarihli ve 28906 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik hükümleri ile 17/04/2015 tarihli ve 29329 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği hükümlerine göre 500 (beş yüz) kontenjana engelli öğretmen alımı yapılacaktır.

Bu kapsamda yapılacak atamalar için ekte yer alan takvim çerçevesinde başvuru alınacaktır.

SIRADAKİ HABER