Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 8. Anadolu Medya Ödülleri'nde medya mensuplarına ödüllerini verdi. Hürriyet Gazetesi'nin yöneticileri Ahmet Hakan ve Hande Fırat da ödüllendirildi. Öte yandan; Erdoğan, seçilmiş Hakkari Belediye Başkanı Mehmet Sıddık Akış'a 19 yıl hapis cezası verilip yerine kayyım atanmasını, "Özellikle yargının Hakkari’yle ilgili vermiş olduğu karar, kusura bakmasınlar ama kimseyi rahatsız etmesin. Yargı, burada kanunu değil, hukuku konuşturmuş ve kararını da buna göre vermiştir" diyerek savundu. 

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün 8. Anadolu Medya Ödülleri kapsamında beğendiği medya mensuplarına ödüller verdi.

Beştepe'deki Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda düzenlenen ödül töreninde yandaş basın mensuplarına ödül dağıtan Erdoğan, ülkenin 'geçtiği kritik kavşaklarda takdire şayan bir duruş sergilediklerini' söyledi. 

Yeni Akit Gazetesi'nin Genel Yayın Yönetmeni Murat Alan ile yazarı Ali İhsan Karahasanoğlu da ödül aldı.

Kayyım mesajı 
Ödül töreninde konuşan Erdoğan, seçilmiş Hakkari Belediye Başkanı Mehmet Sıddık Akış'a 19 yıl hapis cezası verilip yerine kayyım atanmasını, "Özellikle yargının Hakkari’yle ilgili vermiş olduğu karar, kusura bakmasınlar ama kimseyi rahatsız etmesin. Yargı, burada kanunu değil, hukuku konuşturmuş ve kararını da buna göre vermiştir" diyerek savundu.

Kayyımların devam edebileceği sinyalini de veren Erdoğan, "Hakkâri şimdi bunun ilk adımı olmuştur ve şu anda hukuk da gereğini yapmıştır ve bundan sonra da yapmaya devam edecektir” dedi.