Aysel Tuğluk'un annesinin cenazesine saldıran muhtar adayı oldu

ANKARA – HDP eski milletvekili Aysel Tuğluk’un annesi Hatun Tuğluk'un cenazesine saldıran ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yla fotoğraf çektiren faillerden Murat Alp, muhtar adayı oldu.

© MA
Aysel Tuğluk'un annesinin cenazesine saldıran muhtar adayı oldu

Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) eski milletvekili Aysel Tuğluk’un annesi Hatun Tuğluk’un cenazesine saldıran faillerinden biri olan ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yla fotoğraf çektiren Murat Alp saldırının yaşandığı mahalleden muhtar adayı oldu.  Artıgerçek’ten Derya Okatan’ın haberine göre, Ankara’nın Gölbaşı ilçesi İncek Mahallesi’nden aday olan Murat Alp’in saldırı gecesi gözaltında tutulduğu karakolda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yla fotoğraf çektirdiği ortaya çıkmıştı. Fotoğraf için konuşan Soylu “Mahalle eşrafı karakolda bizimle fotoğraf çekilmek istedi” demişti. Murat Alp saldırı gecesi Facebook hesabından “adamın kralı içişleri bakanımız süleyman soylu” notuyla fotoğrafı paylaşmıştı.
 
MAHALLENİN MUHTAR ADAYI OLDU
 
Alp, 31 Mart yerel seçimleri için İncek Mahallesi’nden muhtar adayı oldu.
 
‘BURAYA ERMENİ GÖMDÜRTMEYİZ!’
 
Hatun Tuğluk’un cenazesi Ankara’nın Gölbaşı ilçesi İncek Mahalle Mezarlığı’na defnedilmek istenmiş, ancak ırkçı saldırı sonucu cenaze mezardan çıkarılarak Dersim’e götürülmüştü. “Buraya Ermeni gömdürtmeyiz” diyerek cenazeye saldıran 19 kişi hakkında dava açılırken, Alp’ın da içinde olduğu üç tutuklu sanık ilk duruşmada tahliye edilmişti.
 
Alp, duruşmada kendisini “Cenazeyi terörist cenazesi diye biliyordum. Her gün şehit cenazelerinden sıkıldığımız için bunu yaptık” diye savunmuştu. Alp, cenaze sahiplerine küfür ettiğini de kabul etmişti. 

SIRADAKİ HABER