Berkin’in ailesinden Leyla Güven’e destek: Yanındayız

Berkin Elvan’ın annesi Gülsüm ve babası Sami Elvan, süresiz dönüşümsüz açlık grevinde olan Leyla Güven’le dayanışma içinde olduklarını belirterek, “Yanında olduğumuzu belirtmek istiyoruz” dedi.

© MA
Berkin’in ailesinden Leyla Güven’e destek: Yanındayız

Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) aday tanıtım ve yerel seçim bilge etkinliğine dayanışma mesajı gönderen Berkin Elvan’ın annesi Gülsüm ve babası Sami Elvan, PKK Lideri Abdullah Öcalan üzerindeki tecridin kaldırılması talebiyle süresiz dönüşümsüz açlık grevinde olan Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eşbaşkanı Leyla Güven’i selamladı.

HDP etkinliğine mesaj gönderen Elvan çifti, şunları dile getirdi:
 
“Bugün aranızda bulunamadığımız için çok üzgünüz ancak kalbimiz hep sizlerle. 31 Mart yerel seçimlerine giderken, bu yolda başkan adayı olan dostlarımıza başarılar diliyoruz. Diyoruz ki; Demirci Kawa’nın ateşi yoldaşınız olsun, Hızır yardımcınız olsun.

HDP başkanları Sayın Pervin Buldan ve Sayın Sezai Temelli başta olmak üzere bizi hiç yalnız bırakmayan, her zaman destekleyen yoldaşlarımıza sevgilerimizi iletiyoruz. Ayrıca bedenini açlığa yatıran sevgili Leyla Güven’in de yanında olduğumuzu belirtmek istiyoruz. Dayanışmayla, tekrar görüşmek umuduyla.” (Kaynak: MA)

SIRADAKİ HABER