CHP Grup Başkanvekili Engin Altay hakkında soruşturma başlatıldı

CHP Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Engin Altay hakkında "Cumhurbaşkanına hakaret ve tehdit" suçlamalarıyla soruşturma başlatıldı.

© AA
CHP Grup Başkanvekili Engin Altay hakkında soruşturma başlatıldı

31 Mart Yerel Seçimlerine az bir zaman kala Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, CHP Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Engin Altay “Cumhurbaşkanına hakaret, kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret ve tehdit” iddiasıyla soruşturma başlattı. Soruşturmanın gerekçesi olarak Altay’ın Karadeniz TV’de yaptığı açıklamalar gösterildi.

Altay, dün Karadeniz TV’de yayımlanan “Siyaset Gündemi” isimli programda “31 Mart’ta bütün yaşananlar yani siyasi tablo ortada ama bunun üzerine aklıyla alay edildiğini düşünen vatandaşlarımız Erdoğan’dan ve Bahçeli’den, bay dumur ve bay kamburdan hücrede bunun hesabını soracaktır…” ifadelerini kullanmıştı. Altay’ın açıklamalarında yer alan ‘hücre’ kelimesi oy kabinleri anlamında kullanılıyor.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Altay hakkında “Cumhurbaşkanına hakaret, Kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret ve tehdit suçları”dan soruşturma başlatıldığını duyurdu. (HABER MERKEZİ)

SIRADAKİ HABER