Demirören medyanın Temelli çarpıtması

HDP Eş Genel Başkanı Temelli'nin bir televizyon programındaki sözleri Hürriyet, Posta ve CNN Türk tarafından olmayan cümlelerle haberleştirildi. Temelli'nin öyle bir cümlesi olmadığı halde Hürriyet gazetesi 'HDP Eş Egenel Başkanı Sezai Temelli'den açık açık itiraf ve tehdit: İstanbul-Ankara'yı İmamoğlu ile Yavaş değil HDP yönetecek' başlığını kullandı. Çok sayıda okurun Temelli'nin böyle bir ifade kullanmadığı yönündeki uyarıları ve tepkileri de dikkate alınmadı.

© AN
Demirören medyanın Temelli çarpıtması

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli’nin katıldığı bir televizyon programındaki sözlerinin, Demirören medya grubunun yayın organlarında açıkça çarpıtılarak verilmesi tepki topladı. Hürriyet gazetesi ‘HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli’den açık açık itiraf ve tehdit: İstanbul-Ankara’yı İmamoğlu ile Yavaş değil HDP yönetecek’ başlığıyla haberi verdi.

Posta gazetesi de haberi Temelli’nin ağzından ‘Yavaş ve İmamoğlu değil HDP yönetecek’ ifadesiyle kullandı. CNN Türk televizyonu da ‘Eş Genel Başkandan itiraf ve tehdit: ‘İstanbul ve Ankara’yı CHP değil HDP yönetecek’ başlığıyla haberi servis etti. Başlıklardaki ifadelerin metnin içinde yer almadığının görülmesi ve tepkilere rağmen haberler yine aynı şekilde kullanılmaya devam edildi.

TEMELLİ NE DEMİŞTİ? 

Artı TV canlı yayınına konuk olan Sezai Temelli, Ankara ve İstanbul’daki aday çıkarmama eleştirilerine ilişkin şunları söylemişti: “Mansur Yavaş da bilecek ki seçilmişe HDP oylarıyla seçilmiştir. HDP’lileri yok sayarak, Kürtleri yok sayarak, Ankaralıları yok sayarak siyaset yapamaz, o da işte bizim gücümüz. Ekrem İmamoğlu seçilirse bilecek ki o kentte yaşayan 3 milyon Kürdün oyuyla seçilmiştir. Kürtlere rağmen siyaset yapamayacağını bilecektir. Yapmaya çalışırsa zaten siyaseten karşılığı olamayacaktır. O kentin belediye başkanı olamayacaktır. Olsa olsa kayyumu olur.”
(HABER MERKEZİ)

SIRADAKİ HABER