Demirtaş ve Zeydan'dan mektup

HAKKARİ - HDP’nin önceki dönem Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ile Hakkari Milletvekilli Abdullah Zeydan Büyükçiftlik Beldesi halkına mektup göndererek, eşbaşkan adayları etrafında kenetlenmeye çağırdı.

© HDP
Demirtaş ve Zeydan'dan mektup

Edirne F Tipi Cezaevi’nde 2 yılı aşkın süredir tutuklu bulunan Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) önceki dönem Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve HDP Hakkari eski Milletvekili Abdullah Zeydan, Hakkari'nin Yüksekova ilçesine bağlı Büyükçiftlik (Xirvatê) beldesi halkına mektup gönderdi. Avukatlar aracılığıyla gönderilen ve 31 Mart'ta yapılacak seçimin öneminin anlatıldığı mektupta, 2 bin 111 seçmene sahip beldenin başta kadın ve gençler olmak üzere tüm halkına çağrı yapıldı. 
 
KADIN VE GENÇLERE ÇAĞRI 
 
Belde halkının HDP’den eşbaşkan adayı olan Gülcan Ceylan ile Emin Bulgan etrafında kenetlenmesi gerektiğine vurgu yapılan mektupta şu ifadeler yer aldı: "Xirvatê'nin saygı değer halkı çok değerli kardeşlerim. Önümüzdeki yerel seçimlerde hepimizi mutlu edecek, onurlandırılacak bir duruşu en net şekilde ortaya koyarak eşbaşkan adaylarımız Gülcan Ceylan ve Emin Bulgan'ın yanında duracağınıza yürekten inanıyorum. Özellikle gençler ve kadın arkadaşlar zafer için canla başla çalışmalıdır. Sizlerden güzel haberleri bekliyor, başarılar diliyoruz. Selam sevgi ile Salahattin Demirtaş-Abdullah Zeydan." 
Kaynak MA

SIRADAKİ HABER