Erdoğan'dan Yunanistan'a: Diğer yöntemlerle de hesabını verirler

Doğuz Akdeniz'deki deniz kıta sahanlığı gerilimine işaret eden Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Yunanistan'a "Batı Trakya'daki soydaşlarıma saldıranlar da bilmeli ki, uluslararası hukuktaki diğer yöntemlerle de hesabını verirler" dedi. Konuşmasının büyük bölümünde CHP'i eleştiren Erdoğan, "Karşımızda hep CHP'yi bulduk" ifadesini kullandı, Kılıçdaroğlu'na 15 Temmuz'a ilişkin suçlamalar yöneltti.

© AA
Erdoğan'dan Yunanistan'a: Diğer yöntemlerle de hesabını verirler

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Türkiye’yi yatırımların yanısıra özgürlüklerde de dünyanın en ileri ülkelerinden biri haline getirdiklerini söyledi.

Erdoğan, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda yaptığı konuşmada özetle şunları söyledi:

TÜRKİYE’Yİ ŞAHA KALDIRDIK: Ülkemizin dört bir yanına mührümüzü vurduk. 81 vilayetimizin her birinde eserimiz var. Türkiye’yi demokrasiden sağlığa, eğitimden adalete her alanda adeta şaha kaldırdık. Sadece yatırımlarda değil, özgürlüklerde de Türkiye’yi dünyanın en ileri ülkelerinden biri haline getirdik.

MEYDANI ÇAPULCULARA BIRAKMADIK: Merhum Menderes’ten, rahmetli Özal’a kadar CHP’nin sabotajlarına maruz kalmıştı. Biz de karşımızda ilk önce CHP’yi ve ortaklarını bulduk. Darbenin izlerini temizlemek istedik, karşımızda vesayetçi CHP’yi bulduk. Başörtüsü üzerinde antidemokratik kısıtlamaları kaldırmak istedik, karşımızda CHP’yi bulduk. Onlara rağmen biz bunları yaptık, yapmaya devam ettik, ediyoruz. Hızlı tren, köprü, Avrasya Tüneli’ni, Marmaray’ı yaptık; karşımızda yine CHP’yi bulduk. Gezi olaylarında milletin iradesine kast eden çapulculara meydanı bırakmadık; onlar bu çapulcuların arkasında yer aldılar.

KILIÇDAROĞLU’NUN ÜZERİNDE 15 TEMMUZ ŞÜPHE BULUT VAR: FETÖ paçavraları önünde nöbet tutanlar, 15 Temmuz gecesi tankların arasından geçip belediyeye sığınanlar, kontrollü darbe iddiasında bulunanlar her zaman kaybetti, karşılarında bizi buldular. CHP Genel Başkanı 15 Temmuz’da milletin gururuna ortak olmak yerine, yine kışkırtmayla bunu gölgelemeye çalıştı. CHP Genel Başkanı ne kadar kaçarsa kaçsın bu gerçeklerle yüzleşmek zorunda kalacaktır. Kendisine tavsiyemiz 15 Temmuz sendromunu, üzerindeki şüphe bulutlarını ortadan kaldırarak aşmasıdır.

DOĞU AKDENİZ POLEMİĞİ:  1 Temmuz’da Astana formatındaki zirveyi Sayın Putin ve Sayın Ruhani ile video konferansla gerçekleştirdik. Bölgesel ilişkileri ele almak için Katar’a günübirlik ziyaret gerçekleştirdik. Sayın Trump, Sayın Merkel ve diğer liderlerle telefon diplomasisi yürüttük. Bugün yine Sayın Merkel ve AB Konseyi Başkanı ile bir görüşmemiz (Doğu Akdeniz gerilimi) olacak.

GENÇLİK RÜYAMIZ AYASOFYA’YI İBADETE AÇTIK: Ayasofya’yı Cuma Namazı ile yeniden ibadete açtık. Gençlik yıllarımızın bir rüyası olan bu hedefi yerine getirdik, Ayasofya’yı yeniden ibadete açtık.

SIRADAKİ HABER