Erdoğan ve Davutoğlu'dan Halepçe mesajları

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, Twitter'dan Halepçe mesajı yayınladılar. İki isim de "Halepçe katliamında hayatlarını kaybeden Kürt kardeşlerimize Allah'tan rahmet diliyorum," ifadesini kullandı.

© AA
Erdoğan ve Davutoğlu'dan Halepçe mesajları

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “İnsanlık tarihine kara bir leke olarak geçen Halepçe katliamında hayatlarını kaybeden Kürt kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.” mesajı paylaştı.

Erdoğan, Twitter’de, Irak’ın Halepçe kentinde gerçekleştirilen kimyasal saldırının 31. yıl dönümü nedeniyle paylaştığı mesajında, “31 yıl önce Halepçe’de binlerce sivilin kimyasal saldırı sonucu hayatını kaybetmesinin vicdanlarda açtığı yara bugün de tazeliğini korumaktadır. İnsanlık tarihine kara bir leke olarak geçen Halepçe katliamında hayatlarını kaybeden Kürt kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.” ifadelerine yer verdi.Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu da katliamla ilgili “#Halepçe tarihe bir katliamın, dinmeyecek bir acının adı olarak geçti. Ne yazık ki sonrasında bölgemizde yaşadıklarımız da bu acılardan ders alınmadığını ortaya koyuyor. Kimyasal silahlarla can veren kadın, erkek, çocuk, yaşlı binlerce Kürt kardeşimizi rahmetle anıyorum,” mesajını paylaştı.


Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2019, 22:36
SIRADAKİ HABER