Eren Erdem'in eşi: Lütfen duy sesimizi ve eyleminden vazgeç

Artı TV'de Erk Acarer’in sunduğu 'Haber Peşinde' programına telefonla bağlanan Nuray Erdem, CHP'nin tutumunu geç kalınmış bit tutum olarak değerlendirdi.

© CHP
Eren Erdem'in eşi: Lütfen duy sesimizi ve eyleminden vazgeç

Hukuksuzluklara dikkat çekmek için açlık grevine başlayan Eren Erdem’in eşi Nuray Erdem, CHP'nin başından beri eşini yalnız bıraktığını belirterek, parti yönetimini eşine daha çok sahip çıkmaya çağırdı. 

Açlık grevi eyleminin Eren Erdem'in kişisel kararı olduğunu ancak bırakması için çağrı yaptığını kaydeden Nuray Erdem, "Tabii ki vazgeçmesini istiyoruz kendi kararına saygı duymakla birlikte. Kesinlikle onaylamıyorum. Bize bu acıları yaşatanları daha fazla sevindirmesin. Lüfen çağrımıza cevap versin. Oğlu yolunu gözlüyor. Lütfen duy sesimizi ve lütfen bu eyleminden vazgeç" dedi. 

CHP Parti Meclisi toplantısında Eren Erdem için bir bildiri hazırlanmıştı. CHP Genel Merkezi'nde bildiriyi okıuyan Parti Sözcüsü Faik Öztrak, "CHP PM üyeleri olarak, sesine ses olacağımızı davanın her adımını dün olduğu gibi yarın da takip edeceğimizi ilan ediyor. Açlık grevini sonlandırmanı istiyoruz" demişti.

Artı TV'de Erk Acarer’in sunduğu “Haber Peşinde” programına telefonla bağlanan Nuray Erdem, CHP'nin tavrı ve eşinin eylemi hakında şunları söyledi: 

“Ben de CHP’nin çağrısını medyadan öğrendim. Böyle bir açıklamanın gelmesi üzücü tabii. 7 ay önce yapılamaz mıydı bu açıklama. “Neden” sorusunu neden sormuyorlar. “Neden Eren Erdem içeride” sorusu sorulmuyor? Eren Erdem’e sahip çıkılması için 7 ay geçmesi ve ölüm orucuna başlaması mı gerekiyordu? Ben de bunları sormak istiyorum. 

Tam olarak 2019 gündür haksız ve hukuksuz olarak özgürlüğü elinden alınmış bir şekilde tutuluyor içeride. Eşim sesini duyurabilmek için; ona başka çare bırakılmadığı için böyle bir eyleme başlamak zorunda kalmıştır. Eğer eşim baştan beri gereken yardımı ve desteği alsaydı bu üzücü şeyler hiç yaşanmayacaktı. Tabii ki vazgeçmesini istiyoruz kendi kararına saygı duymakla birlikte. Kesinlikle onaylamıyorum. Bize bu acıları yaşatanları daha fazla sevindirmesin. Lüfen çağrımıza cevap versin. Oğlu yolunu gözlüyor. Lütfen duy sesimizi ve lütfen bu eyleminden vazgeç. Eren 6 gündür sadece su ve şekerle besleniyor. Adalet orucu adını verdiği bu eylemle Türkiye’deki bütün hukuksuzluklara karşı mücadele veriyor. CHP yönetimine tekrardan seslenmek istiyorum. Lütfen, eşimi yalnız bırakmayın, ona hak ettiği desteği verin. Sadece çağrı yapmak, bildiri okumak yetmiyor. Eşime hak ettiği özgürlük verilsin. Mahkemenin tahliye kararı neden uygulanmadı? Bunun nedeni neden sorulmuyor parti yönetimi tarafından?”

SIRADAKİ HABER