HDP'nin Meclis'teki barış nöbeti başladı

HDP, Leyla Güven'e destek için Meclis'te bir günlük barış nöbeti tutuyor.

© TBMM
HDP'nin Meclis'teki barış nöbeti başladı

HDP'nin bu haftaki grup toplantısı Leyla Güven gündemiyle gerçekleştirilmişti. HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan yaptığı konuşmada "Vicdanı olan herkese sesleniyorum; Leyla halklar kucaklaşabilsin diye açlık grevinde. Leyla'yı yaşatalım" çağrısı yapmıştı.

Buldan, Leyla Güven'e destek için bugünden itibaren Meclis'te bir günlük barış nöbeti tutacaklarını açıklamıştı. HDP grubunun nöbeti Meclis Genel Kurulu'nda başladı. Eylemin başladığını HDP sosyal medya hesabından duyurdu. 

Açıklamada "Eş Genel Başkanlarımız ve milletvekillerimiz Meclis’te barış nöbetine başladı. Bu topraklara barışı getirmek için mücadele etmekten vazgeçmeyeceğiz. Tecridi kıracağız, Leyla’yı ve açlık grevi direnişindeki tüm yoldaşlarımız yaşatacağız" ifadeledine yer verildi. AÇLIK GREVİNİN 90. GÜNÜNDE

Güven'in eylemi 90'ıncı gününe ulaşırken, Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel ile HDP eski Milletvekili Selma Irmak'ın eylemi de 21'inci gününde. Cezaevlerinde ve yurt dışında da çok sayıda kişi açlık grevinin krıtik aşamasında. 

(HABER MERKEZİ)

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2019, 16:43
SIRADAKİ HABER