İstanbul'da koronavirüs tanısı konmuş polis sayısı 700'ü aştı

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı görev yapan, aralarında emniyet müdürlerinin de bulunduğu 703 emniyet mensubunda koronavirüs tespit edildiği ortaya çıktı. Ayrıca İstanbul Emniyeti'nin salgın sürecinde kronik rahatsızlığı bulunan ve yeni çocuğu olan toplam 4 bin 685 polise de görev veremediği öğrenildi.

© AA
İstanbul'da koronavirüs tanısı konmuş polis sayısı 700'ü aştı

Edinilen bilgilere göre, ülke genelinde güvenliği sağlamak için 24 saat görev yapan polis teşkilatı, Kovid-19 ile mücadelede sağlık çalışanları ile birlikte en ön safta yer alırken, bu dönemde salgının da en büyük hedefi oldu. Polis teşkilatında testi pozitif çıkan ve hayatını kaybeden emniyet personeli ile ilgili rakamlar ortaya çıktı.

2 polis hayatını kaybetti
İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı görev yapan ve aralarında emniyet müdürlerinin de bulunduğu 703 emniyet mensubunda Kovid-19 vakası tespit edildi.

Bu vakalar arasında yer alan Asayiş Şube Müdürlüğü'nde çalışan 26 yaşındaki polis memuru Mehmet Ertoy ile Ataşehir İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli emniyet mensubu Feridun Fırat Yıldırım, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Emniyet personelinden bir kısmının iyileştiği aktarılırken, polislerin bir kısmının ise halen hastanelerde tedavi gördüğü öğrenildi.

4 bin 685 polis görevlendirilmedi
Enfekte olan polis sayısının yanı sıra, yaklaşık 4 bin 685 civarında emniyet personelinin de çeşitli kronik rahatsızlıklarından ya da yeni bebek sahibi olmalarından dolayı 'karantina' düzeyinde değerlendirilerek görevlendirme yapılamadığı kaydedildi. Ayrıca genelgeden dolayı bu kapsamdaki personellere istirahat izni verildiği belirtildi.

SIRADAKİ HABER