Masharipov: Reina'ya ben saldırmadım

Reina katliamı sanığı Abdülgadir Masharipov, medyanın kendisini öne sürdüğünü belirterek saldırıyı gerçekleştirmediğini, olay gecesi elinde Kalaşnikof bulunan kişinin kendisi olmadığını söyledi ve hakkındaki tüm suçlamaları reddetti.

© DHA
Masharipov: Reina'ya ben saldırmadım

İstanbul 27. Ağır Ceza Mahkemesi’nce Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi karşısındaki salonda yapılan duruşmada, Masharipov’un savunması kapalı celsede alındı.

Masharipov’un olaydan 2 yıl 1 ay 17 gün sonra savunmasını Türkçe olarak yaptığı, zorlandığı yerlerde tercümanın kendisine yardım ettiği belirtildi. Savunmasında, eşinin hasta olması ve parasının olmaması nedeniyle İran’a, Pakistan’a gittiğini, ardından da Türkiye’ye geldiğini, İstanbul’da sürekli taşınmak zorunda kaldığını söyleyen Masharipov, 2 Ocak 2017’de uyuduğu sırada arkadaşının internette kendisinin fotoğraflarını gösterdiğini, bunun üzerine panik ve şoke olduğunu söylediği belirtildi.

EMNİYET VE HAKİMLİK İFADESİNİ REDDETTİ

Fotoğrafları yayınlandığı ve yanında kimliği olmadığı için gizlendiğini ifade eden Masharipov’un, medyanın kendisini öne sürdüğünü, olayı kendisinin yapmadığını, olay gecesi elinde Kalaşnikof olan kişinin kendisi olmadığını söylediği kaydedildi. Saldırıyı kabul ettiği emniyetteki ve hakimlikteki ifadelerini, duruşmada reddettiği öğrenilen Masharipov’un suçlamaları ve delilleri kabul etmediği bildirildi. Masharipov’un savunmasının tamamlanmasından sonra duruşmaya ara verildi. (HABER MERKEZİ)

SIRADAKİ HABER