Mersin İl Seçim Kurulu: Burhanettin Kocamaz DP'den aday olamaz

Kocamaz’ın Demokrat Parti’den adaylığıyla ilgili yapılan itirazlar İl Seçim Kurulunca kabul edilip, YSK’ya gönderildi. Son kararı Yüksek Seçim Kurulu verecek.

© Twitter
Mersin İl Seçim Kurulu: Burhanettin Kocamaz DP'den aday olamaz

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın Demokrat Parti’den adaylığıyla ilgili yapılan itirazlar İl Seçim Kurulunca kabul edilip, YSK’ya gönderildi.

Kocamaz’ın adaylığıyla ilgili son kararı Yüksek Seçim Kurulu verecek.

NİHAİ KARAR 1 MART’TA VERİLECEK 

Evrakı İl Seçim Kurulu’na geç verildiği için İYİ Parti’den aday olamayan Burhanettin Kocamaz bulunan formül çerçevesinde 21 Şubat’ta DP’den adaylık başvurusunda bulunmuştu.

İl Seçim Kurulu tarafından askıya çıkarılan aday listelerinde Büyükşehir adayı olarak yer alan Kocamaz’ın adaylığına 5 kişi itiraz ederek, İl Seçim Kurulu’na dilekçe vermişti.

İl Seçim Kurulu, bugün toplanarak bu itirazları değerlendirdi. İl Seçim Kurulu, yaptığı değerlendirme sonucunda yapılan 5 itirazı kabul ederek Yüksek Seçim Kurulu’na gönderdi. İl Seçim Kurulu kararında, Kocamaz’ın ne İYİ Parti’den ne DP’den ne de bağımsız olarak aday olamayacağı bildirildi. Nihai kararın 1 Mart’a kadar YSK tarafından verileceği öğrenildi. (HABER MERKEZİ)

SIRADAKİ HABER