Metrobüste 34AS ve 34BZ gibi kodlar tarihe karışıyor; artık son durak isimleri tabelalarda yer alacak

Sefer sayıları arttırılan metrobüslerde, karışıklığı önlemek için hat kodları kaldırılıp, aracın son gideceği istasyon ismi yazılacak. Uygulama 26 Ocak Salı günü başlayacak.

© DHA
Metrobüste 34AS ve 34BZ gibi kodlar tarihe karışıyor; artık son durak isimleri tabelalarda yer alacak

İstanbul’da ulaşımın ana damarlarından 44 istasyonlu metrobüs hattının seferlerinde ve otobüslerin tabelalarında güncelleme yapıldı. İETT Genel Müdürlüğü, hattaki aktarmaları azaltmaya yönelik bir çalışma yürüttü.

Yapılan yeni sefer planlaması sayesinde günlük kat edilen mesafe 18 bin kilometre artırıldı. Aktarma noktalarında hat numaralarından kaynaklı karışıklığı önlemek ve işleyişi hızlandırmak için tabelalarda da güncelleme yapılması kararı alındı.

Metrobüs hattını kullanan yolcuların en çok tercih ettiği 34AS ve 34BZ kodları da artık tarihe karışıyor. Tabelalarda 34AS, 34G, 34Z, 34BZ gibi kodlar yerine Metrobüs aracı hangi istasyona kadar gidecekse o istasyonun adı yazılacak.

Yani; Beylikdüzü, Avcılar, Cevizlibağ, Bayrampaşa, Zincirlikuyu ve Söğütlüçeşme yazıları, metrobüs otobüslerinin tabelalarında yerini alacak. Uygulama, 26 Ocak Salı günü başlayacak.

SIRADAKİ HABER