Milli Savunma Bakanlığı: TSK komandoları Haftanin'de

TSK'nın haftanın ilk saatlerinde başlattığı hava saldırısına 'Pençe-Kartal' adı verilmişti. Bu kez harekata 'Pençe-Kaplan' adı verildiği açıklandı.

© AA
Milli Savunma Bakanlığı: TSK komandoları Haftanin'de

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), "Pençe-Kaplan Operasyonu" adı verilen kara harekatının başladığını, komandoların Irak'ın kuzeyindeki Haftanin bölgesinde olduğunu duyurdu.

MSB sosyal medya hesabından yapılan açıklamada "Pençe-Kaplan Operasyonu başladı. Kahraman Komandolarımız Haftanin'de!" açıklaması yapıldı.

Bu arada MSB tarafından operasyona ilişkin ilk görüntüler de paylaşıldı.

MSB'nin Twitter hesabından yapılan paylaşımda, "Pençe-Kaplan Operasyonu başladı. Kahraman Komandolarımız Haftanin'de. Hava Kuvvetleri, ATAK helikopterleri, İHA ve SİHA’larla desteklenen komandolarımız hava hücum harekatıyla bölgeye intikal etmişlerdir" ifadelerine yer verildi.

​Paylaşımın devamında ise "Pençe-Kaplan Operasyonu; son zamanlarda karakol ve üs bölgelerimize artan taciz ve saldırı teşebbüsünde bulunan PKK ve diğer terörist unsurlara yönelik olarak uluslararası hukuktan doğan meşru müdafaa haklarımız çerçevesinde icra edilmektedir" denildi.

MSB, ayrıca paylaşımlarında Bakan Hulusi Akar ve TSK Komuta Kademesi'nin Kara Kuvvetleri Harekat Merkezi'ndeki fotoğraflarına da yer verdi.

MSB'den yapılan açıklamada "Hava hücum harekatı öncesinde bölgede konuşlu topçu birliklerimizce belirlenen hedefler yoğun şekilde ateş altına alınarak, tam isabetle vuruldu. Pençe-Kaplan Operasyonu, planlandığı şekilde başarıyla sürüyor" anlamına gelir" dendi.

TSK'nın haftanın ilk saatlerinde başlattığı hava saldırısına "Pençe-Kartal" adı verilmişti. (HABER MERKEZİ)

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2020, 08:39
SIRADAKİ HABER