Özkiraz'dan Bahçeli'ye 'ısmarlama anket' tepkisi: 7 ve 24 Haziran'da MHP oylarının yüksek olduğunu söylediğimizde bize rüşvet mi vermiştiniz?

Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin anketler ve anket şirketleri hakkındaki açıklamalarına

© AN
Özkiraz'dan Bahçeli'ye 'ısmarlama anket' tepkisi: 7 ve 24 Haziran'da MHP oylarının yüksek olduğunu söylediğimizde bize rüşvet mi vermiştiniz?

Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin anketler ve anket şirketleri hakkındaki açıklamalarına ''Hakaret ve iftiralarınızdan bıktık. Siyaset yapın, bize sarmayın. Anketlerimiz MHP denetimine de açıktır. İftira edeceğinize, arayıp sonuçlarınızı ham datalarınızı denetlemek istiyorum deseydiniz seve seve ham verileri paylaşırdık. Anketçiler siyasetçileri mutlu etmek için anket yapmaz'' dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Milliyetçi Hareket Partisi algı operasyonlarına, batakhaneye dönen sosyal medya oyunlarına, ısmarlama ve ipotekli kamuoyu araştırma şirketlerine aldırış etmeden Cumhur İttifakı’nın itibar ve iradesiyle zamanında yapılacak seçimlere hazırlanacak, şeytana da külahını ters giydirecektir" açıklamasını yaptı. 

Devlet Bahçeli'nin anket şirketlerine yönelik açıklamasının ardından Avrasya Araştırma Başkanı sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile Bahçeli'nin açıklamalarına yanıt verdi. Özkiraz, ''Bu iki seçimde bana kaç para rüşvet vererek beni kaça satın aldığını sayın Bahçeli açıklamalıdır. Yok sadece sonuçları hoşuna gitmediği için meslek onurumuza hakaret ederek iftira atıyorsa iki cihanda hakkım haramdır. Anketçilerle olan ilişkisinden pay biçiyorsa da bilemem'' dedi.

Twitter'dan açıklama yapan Özkiraz, şu ifadeleri kullandı:

''Sayın Bahçeli, Avrasya Araştırma'nın son anketini kastederek ısmarlama anket demiş. Sayın Bahçeli'ye açık soru; 7 Haziran'da AKP anketçileri MHP'yi 8-9 gösterirken yüzde 17 diyen, 24 Haziran'da 5-6 Gösterirken, yüzde 13 diyen Kemal Özkiraz'a anket mi ısmarlamıştınız? Ve bana rüşvet mi verdiniz? Bu iki seçimde bana kaç para rüşvet vererek beni kaça satın aldığını sayın Bahçeli açıklamalıdır. Yok sadece sonuçları hoşuna gitmediği için meslek onurumuza hakaret ederek iftira atıyorsa iki cihanda hakkım haramdır. Anketçilerle olan ilişkisinden pay biçiyorsa da bilemem...

Sayın Bahçeli açıkladığımız sonuçları temennimiz zannediyorsa yanılıyor. 1-Bu rakamlar bizim değil halkın tercihlerini yansıtıyor 2-Temennimi yazacak olsaydım MHP listede kendisine yer bulamazdı. Hakaret ve iftiralarınızdan bıktık. Siyaset yapın, bize sarmayın. Avrasya araştırma şimdiye kadar 8 seçim geçirmiş bunların 6'sında tam sonuç vermiş sadece ikisinde yanılmıştır. Ancak yanıldığımız iki seçim de dahil olmak üzere MHP oylarını 8 seçimde de nokta atışıyla doğru bilmiştir. Anketlerimiz MHP denetimine de açıktır. İftira edeceğinize, arayıp sonuçlarınızı ham datalarınızı denetlemek istiyorum deseydiniz seve seve ham verileri paylaşırdık. Anketçiler siyasetçileri mutlu etmek için anket yapmaz.''

SIRADAKİ HABER