Saruhan Oluç'tan AA'nın HDP propagandası haberine tepki

HDP Sözcüsü Saruhan Oluç, Anadolu Ajansı'nın 'HDP propagandası nedeniyle gözaltına alındılar' haberine tepki gösterdi. Oluç, "yetkililerin hukukla, adaletle, demokrasiyle, anayasayla, yasalarla artık hiçbir alakası kalmamıştır" dedi.

DHA
Saruhan Oluç'tan AA'nın HDP propagandası haberine tepki

Devletin resmi haber ajansı Anadolu Ajansı’nın (AA), “Erzurum merkezli 3 ilde seçim öncesi HDP lehine propaganda yaptıkları iddia edilen 17 kişi gözaltına alındı” haberine HDP Sözcüsü Saruhan Oluç, tepki gösterdi. Oluç, haberin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın HDP’ye karşı yürüttüğü karalama kampanyasının parçası olduğunu belirtti.

Yeni Yaşam gazetesine konuşan Oluç, HDP’nin Anayasal bir parti olduğunu hatırlattı. Meclis’te üçüncü parti olduklarını ve 65 kişilik grubu olduklarına dikkat çeken Oluç, “Şu çok net, yetkililerin hukukla, adaletle, demokrasiyle, anayasayla, yasalarla artık hiçbir alakası kalmamıştır. Sözün bittiği yerdeyiz. Bu ülkede cumhurbaşkanı sıfatıyla ortalıkta dolaşıp propaganda yapan AKP Genel Başkanı Erdoğan, eğer ülkenin yarısından fazlasını kendisine muhalif oldukları için ‘terörist’ ilan edebiliyorsa, o zaman bu seçimlerin demokratik, adil bir ortamda yapıldığını söylemek zaten mümkün değildir” diye konuştu.

SIRADAKİ HABER