Bursa'da dün akşam 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında Osmangazi Gençlik Yürüyüşü gerçekleştirildi. 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda toplanan vatandaşlar, Türk bayrağı eşliğinde Osmangazi Meydanı'na kadar yürüdü. Binlerce kişi sonra da Haluk Levent konserine katıldı. 

"SOYKIRIMLARA 'DUR' DİYECEĞİNİZİ BİLİYORUM"

Filistin'de hayatını kaybedenler için saygı duruşunda bulunulan konser öncesi sevenlerine seslenen Levent, şöyle konuştu: 

"Ben Atatürk gençliğinin, onun gösterdiği yoldan ilerleyen gençlerimizin, dünyadaki zulme dur diyeceğine inananlardanım. Türkiye Cumhuriyeti devletinin güzel gençleri olarak sizin, hiçbir şeyi görmezlikten gelmeden, etrafımızda yaşanan soykırımlara dur diyeceğinizi biliyorum."

"Bugün, yurt genelinde 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı çeşitli etkinliklerle coşku içerisinde kutluyoruz. Ancak, hemen yanı başımızda bu coşkuyu yaşayamayan on binlerce aile var. Atatürk gençliği olarak sizlerden bugün bir dakikalığına Filistin'deki soykırıma dikkat çekmek için saygı duruşunda bulunmamızı istiyorum." 

Konuşmanın ardından sanatçı, sevilen şarkılarını katılımcılarla birlikte seslendirdi.