Halk TV yazarı İsmail Saymaz, 2019 yerel seçimlerinde İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na desteğini açıklayan ülkücü isimleri hedef göstermekten yargılanan dönemin Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım’ın avukatlığını, şimdi Sinan Ateş cinayeti davasında tetikçinin kaçırılmasına katıldığı şüphesiyle tutuklu  yargılanan Serdar Öktem olduğunu yazdı.

Saymaz, şunları kaydetti:

“Yıldırım’ın Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı’na atandığı yıl bir süre yardımcılığını yaptı. Yani, yalnızca avukatı değildi. Yol arkadaşıydı. Alt alta toplayıp hesap edin. Çep, suikasti planlayıp tetikçiyi buluyor. Köktürk, cinayette kullanmak üzere Çep’e para gönderiyor. Öktem, hem bu iki sanığın avukatı… Hem cinayetten sonra tetikçiyi kaçırmakla suçlanıyor. Hem de Yıldırım’ın iki saldırı ve bir şikâyette savunmasını üstleniyor.

Ha, bu arada… Yıldırım, Sinan Ateş suikastinde ek soruşturma dosyasında 17 şüpheli arasında ilk sırada yer alıyor. Hakkında yurt dışına çıkış yasağı var. Bütün bu delillere rağmen savcı, Sinan Ateş suikastinde örgütü bulamıyor.”

Yazının tamamını okumak için tıklayın.