İstanbul Havalimanı'nda kargo uçağı gövdesi üzeri iniş yaptı. Edinilen bilgiye göre FEDEX şirketine ait kargo uçağının iniş takımları açılmadı. Uçak gövdesi üstü indi. Olayda ölen yada yaralanan olmadığı öğrenildi.

NTV İstanbul Haber Müdürü Yağız Şenkal, olaya dair “Çok büyük bir tehlike çok ucuz atlatıldı. Saat 8.30 civarında yabancı ülkeye ait bir kargo uçağı saat 8.30 sıralarında geldiği İstanbul’da iniş yaparken ön tekerleri açılmayınca gövde üzerine iniş yaptı. Büyük bir tehlike ucuz atlatıldı. İçinde sadece kargo malzemeleri ve uçuş mürettebatı vardı, yolcular yoktu.

Hemen akabinde itfaiye ve sağlık ekipleri olay yerine gitti. Uçakta yangın çıkma ihtimali vardı. Şuanda da halen çalışmalar devam ediyor. İstanbul Havalimanı trafiğini etkileyen bir durum olmadığını öğrendik. 1. pist dediğimiz bölge haricindeki yerlere uçuşlar yönlendirildi” açıklamasını yaptı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'ndan açıklama
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'ndan olayla ilgili yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Bugün FX6238 Fransa/İstanbul kargo seferi yapmakta olan Fedex Havayolları'na ait N110FE tescil işaretli, Boeing 763 tipi hava aracı, saat 07:55 lokalde (pilot ifadesine göre hidrolik arızası nedeniyle) ön iniş takımının açılmadığı bilgisini İstanbul Havalimanı ATC ünitesine bildirmiş ve 08:17 lokalde ön iniş takımı kapalı vaziyette 16R pistine iniş yapmış ve pist içerisinde kalmıştır. Havalimanına iniş yapan uçağa Havalimanı Kurtarma ve Yangınla mücadele Servisi ekipleri (ARFF) tarafından müdahale edilmiş olup, pist notamlanmıştır. Kazada ölen ya da yaralanan olmamıştır. Başkanlığımız tarafından uzmanlar görevlendirilerek araştırma ve inceleme çalışmaları başlatılmıştır."