Kavuncu, sosyal medya hesabı X üzerinden yaptığı paylaşımda "Kim ne yaparsa yapsın, kim ne söylerse söylesin tek adam rejimine karşı sonuna kadar mücadele edeceğiz" ifadelerini kullanırken, Akdoğan da "22 yıllık rezaletin ne sorumlusu ne de ortağı oluruz" diye yazdı. İki isim de paylaşımlarında Parti genel başkanı Müsavat Dervişoğlu'na desteklerini vurguladı.

İYİ Parti Milletvekili Akburak, bugün SZC TV'ye yaptığı açıklamada, Akşener'e cumhurbaşkanı yardımcılığı teklifi gelmesi halinde Akşener'in bu teklifi değerlendirilebileceğini söyledi. Akdoğan ve Kavuncu da Akburak'ın açıklamalarının ardından Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşen Akşener'e tepki gösterdi. 

Akdoğan, "22 yıllık rezaletin ne sorumlusu ne de ortağı oluruz. İYİ Parti kimsenin ne stepnesi ne de kaldıracı olacaktır. Genel Başkanımız Sayın Müsavat Dervişoğlu’nun öncülüğünde, ilk günkü gibi, yalnızca milletimiz için çalışmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Kavuncu da "Kim ne yaparsa yapsın, kim ne söylerse söylesin tek adam rejimine karşı sonuna kadar mücadele edeceğiz. Genel Başkanımız Sayın Müsavat Dervişoğlu'nun kararlılığıyla, tek kişi kalsak da bu mücadele sürecek" diye yazdı.