Kuzey Kore'nin resmi devlet haber ajansına göre Vostochny Uzay Üssü'nde yapılan görüşmelerde Kim Putin'e, ziyaretin iki ülke arasındaki ilişkileri yeni bir seviyeye taşıdığını söyledi ve 100 yıl boyunca geleceğe odaklı, istikrarlı bir ilişki inşa etmeye hazır olduğunu vurguladı. 

Kim'e uzay üssünde Rusya'nın uzay araçları hakkında bilgi verildiği belirtilirken, haberde Kuzey Kore'nin Rusya'ya silah yardımı yapıp yapmayacağı ile ilgili bir bilgiye yer verilmedi. ABD, Rusya'nın Kuzey Kore'den kendilerine 

Ukrayna'daki işgallerinde kullanmaları için silah sağlamalarını isteyeceğini iddia etmişti.Putin, görüşmeden sonra Rossiya-1 kanalına yaptığı değerlendirmelerde Kuzey Kore ile askeri ve teknik iş birliği konusunda var olan kısıtlamalara uyduklarını ancak müzakere edip düşünebilecekleri şeylerin de olduğunu söyledi.

Japon Kyodo haber ajansı, Kim'in Putin'le görüşmelerinden sonra Sukhoi savaş jetlerinin ve başka Rus uçaklarının yapıldığı bir fabrikaya gitmesinin planlandığını belirtti. 

Kim Jong-un, çarşamba günü ikili görüşmeden önce Rusya'nın Ukrayna'yı işgaline işaret ederek Moskova'nın kutsal bir savaş başlattığını ve onları her zaman, "emperyalizme karşı kavgalarında destekleyeceklerini" söyledi.