ABD’nin en önemli sanat ve moda kurumlarından biri olan Metropolitan Museum of Art bünyesindeki Kostüm Enstitüsü’nün yararı için her yıl düzenlenen davette birçok ünlü isim belirlenen konsept üzerine şıklık yarışına giriyor. 

Bu sene gecede en çok dikkat çeken isimler arasında influencer ve girişimci Kim Kardashian da vardı. 43 yaşındaki ünlü isim, pırıltılı bir gece kıyafetini, belini aşırı incelten bir korseyle tercih etmişti.

Serbest gazeteci Samantha Rea da, Kim Kardashian’ın giydiği gibi olan bir korseyi giyerek Londra sokaklarında bir gün geçirdi.

Kardashian’ın aksine korseyle oldukça zorlanan Rea izlenimlerini şu şekilde anlattı: "Ben titrek bir sesle ağlarken: 'Sanırım artık bu kadar yeter!' sağ alt kaburgam için korkuyorum. Sıkıca bağlanmış bir korsenin içindeyim ve her adımımda neredeyse neredeyse yerden kesiliyor. Sırf dik durabilmek için 4x4'lük bir arabanın tavan rafına tutunuyorum."

"Bu beli saran korseyi test etmek için Notting Hill'e yeni geldim. Ve hareketlerimi o kadar kısıtlıyor ki, buraya gelirken onu giyemedim çünkü kelimenin tam anlamıyla onunla oturamadım."

"Şimdi buradayken giydim ve kaburgalarımdan biri üzerindeki baskı o kadar yoğun ki çatlayabileceğinden endişeleniyorum. Panikle, 'Gevşetin! Gevşet şunu! Kaburgam kırılmak üzere!' şeklinde konuşuyorum."

"Açıkçası ben, korsesinin nefes alamayacak kadar sıkı olmasına rağmen dengede kalmayı başaran realite yıldızı ve iş kadını Kim Kardashian kadar disiplinli değilim."

Gecede sadece 48 cm olduğu söylenen beliyle görüntülenen Kardashian ise, Rea'nın deneyimlediği sıkıntıları asla yaşamıyor gibi görünüyordu. 

Uzmanlar ise bu kadar sıkı bir korse giymenin sağlık riskleri konusunda uyarılarda bulunarak, bunun sindirim sorunlarına, kaburga şekil bozukluklarına, iç organlarda hasara ve nefes almada kısıtlılığa neden olabileceğini öne sürüyor.