Oscar'dan 'reyting' oyunu

Oscar bu sene canlı yayında bir yarışma olacağını duyurdu. Oyunun büyük ödülü 50 bin dolar!

© IMAGES
Oscar'dan 'reyting' oyunu

91. Oscar Ödülleri’ni canlı yayınlayacak ABC kanalı, düşen reytingleri artırmak için ilginç bir yöntem seçti. ABC, seyircilere 50 bin dolarlık büyük ödüllü bir yarışma olacağını duyurdu. Kanal, tören esnasındaki ‘Resmi Oscar Oyunu’na katılanlar arasında bir kişiye büyük ödül verecek.
 
91. Oscar Ödülleri’ni yayınlayacak ABC kanalı reytingleri yükseltmek için bir hamlede bulundu. Kanaldan yapılan açıklamaya göre 24 Şubat’ı 25 Şubat’a bağlayan gece yapılacak törende ‘Resmi Oscar Oyunu’ adlı bir interaktif oyun gerçekleştirilecek. Töreni canlı izleyip siteden takip edenler canlı anketlere katılıp, ödülleri doğru tahmin etmeleri karşılığında puanlar kazanacak. En fazla puanı kazananlar arasından bir kişi 50 bin dolarlık (266 bin TL) ödülün sahibi olacak.

REYTİNG HAMLESİ Mİ? 

Yapılan hamlenin düşen reytingler sebebiyle olduğuna kesin gözüyle bakılıyor. 2018’de Jimmy Kimmel’in sunduğu törenin reytingi önceki yıla oranla azalmıştı. Bu sene de Kevin Hart’ın sunuculuk görevinden çekilmesi üzerine törenin sunucusuz yapılacağı açıklanmıştı. (HABER MERKEZİ)

SIRADAKİ HABER