Avusturya'yı 2-1 mağlup eden A Milli Futbol Takımı, çeyrek finallerde Hollanda ile karşı karşıya gelecek. Karşılaşma öncesinde Milli Takım'ın şu ana kadar ki karşılaşmaları ve Hollanda maçını değerlendiren Kaan Ayhan, TRT Spor'a konuştu.

"Kimse Türkiye ile karşılaşmak istemiyor"

Rakiplerin Türkiye ile oynamaktan çekindiğini vurgulayan Kaan Ayhan, "Kimse Türkiye ile karşılaşmak istemiyor, o hissi alıyorum. Çekya maçından sonra takımı daha bir istekli gördüm. Buraya hak ederek geldik, Avusturya maçındaki gibi savaşıp galibiyet için oynamaya çalışacağız" diye konuştu.

"Orta sahayı kendime daha uygun görüyorum"

Kendisini orta saha olarak gördüğünü belirten Kaan Ayhan, "Ben kendimi orta saha olarak görüyorum. Vücut yapısı olarak da orayı kendime daha uygun görüyorum. Benim de işime geliyor aslında orta saha başlayıp sağa doğru geri gelmek. Bunu dünyada en iyi yapan Toni Kroos, o da orta saha başlayıp üçlüye düşüyor geride" açıklamasını yaptı.

"İnşallah sonu yine galibiyet olur"

Çekya maçında turnuvanın başladığını hissettiğini dile getiren Kaan Ayhan, "Portekiz maçından sonra özellikle Çekya ikinci yarıya doğru 'Şimdi turnuva başlıyor' enerjisini aldım takımdan. Şu anda da hem çok eğleniyoruz hem de maçlara hazırlanıyoruz. İnşallah sonu yine galibiyet olur. Biraz da sabırsızlandık, 1 aydır buradayız. Nereye kadar gidebileceğimizi bilmek istiyoruz artık" ifadelerini kullandı.