2022 yılında Netflix'te ilk sezonuyla yer alan ve Addams Ailesi'nin karanlık kızı Wednesday'e odaklanan dizi, tüm dünyada büyük bir ilgiyle karşılanmıştı. Wednesday'i canlandıran Jenna Ortega da sekiz bölümlük dizi ile yıldızını parlatmıştı. Ancak hayranları tarafından ikinci sezonu merakla beklenen dizi, yazarlar ve oyuncuların grevi nedeniyle ikinci sezon çekimleri sekteye uğramıştı.

Nihayet yeni bölümleri için çalışmalara başlanan diziden yeni haberler de gelmeye başladı.  Dizinin kinci sezonunda Thandie Newton da yer alacak.

Yapımcılar Alfred Gough ve Miles Millar, Emmy ödüllü Thandie Newton ile anlaşarak ikinci sezondaki kadroyu genişletiyor. HBO'nun Westworld dizisindeki rolüyle tanınan 51 yaşındaki oyuncu, gizemli bir karakteri canlandıracak ve yapımın nihayet nisan ayı sonunda İrlanda'da başlaması bekleniyor.


Newton'un kadroya katılışının duyurulması, Rezervuar Köpekleri ve Fargo gibi yapımlarda rol almış olan, Emmy ödüllü Steve Buscemi'nin Nevermore Akademisi'nin yeni müdürünü oynamak üzere seçilmesinden bir hafta sonra geldi.