Özel, partisinin grup toplantısında konuşuyor.

TRT, Özgür Özel daha bu açıklamaya başlamadan yayını kesti. TRT Haber’in X’te paylaştığı videoya göre kanal, Özel’in konuşmasını 3 dakika 25 saniye yayınladı. TRT Haber, ardından da paylaşımı X hesabından kaldırdı. Özgür Özel konuyla ilgili olarak, "Gün olur devran döner. Bunun hesabı sizden de Erdoğan'dan da sorulur!" diye tepki gösterdi. 

Özel, Memleket Partisi'nden CHP'ye katılan 3 isme rozetlerini takarak, "Memleket Partililer ile CHP'liler arasında bir sorun olmaz. Burası herbirine kapısının ardında kadar açık olduğu, birileri babaevinden uzak kaldıysa sıcak bir çorba ve ev olarak tuttuğumuz babaevimizdir" dedi. 

Özel'in açıklamalarından satır başları şöyle:

İdlib'deki 34 canımızı hangi ülkenin savaş uçakları taarruzla şehit etti? Sen onların nasıl hesabını sormadın. Seni kapıya koyanlara en yakın dost diyorsun. Günü geldiğinde hesap soracağız. 
TRT'ye tepki 

"TRT Anayasal bir kurum. TRT Kanunu, Anayasa'ya dayanarak çıkarılmış. Anayasa diyor ki 'TRT özerktir ve tarafsızdır.' O tarafsız TRT, Murat Kurum 29 dakika Ekrem İmamoğlu 0, Hamza Dağ 26 dakika Cemil Tugay'a 0, Turgut Altınok'a 17 dakika Mansur Yavaş 0. Yapmış oldukları yayında tarafsız davranacaklarını bu Meclis talimat vermiş. İşte AKP'nin bir kamu televizyonunu kendi yayın organı haline getirdiğinin göstergesi. 1 Ocak'tan bu yana Recep Tayyip Erdoğan 2 bin 952 dakika bana 43 dakika. Genel Merkez yanarsa haber yapacaklar herhalde. Beni de ölürsem cenaze törenimi verecekler herhalde. Bir gün ölürsem TRT'yi cenazeme istemiyorum. 15 Temmuz akşamı uçaklar uçmaya başladı, tanklar harekete geçti. Haber geldi, asker darbe yapıyor. Ankara'daki milletvekillerini Genel Merkez'e çağırdık. 'Darbenin kimden geldiğine bakmaksızın, biz bu darbede demokrasiden Meclis'ten yana olmalıyız' dedim. 'Darbeye teslim olmayız, demokrasinin arkasındayız, darbenin karşısındayız' dedik. Meclis'i vurdular. Meclis'in canına okudular F-16'larla. Darbe gecesi Atatürk'ü hatırlayanlar bugün TRT'nin yayınında TRT'nin adını anınca yayını kesiyorlar."

İliç tepkisi

Erzincan İliç'te 9 madencimiz toprak altındayken, dün de 4 madencimiz Elazığ'da toprak altında kaldı. Madenler can almaya devam ediyor. Soma'yı unutursak kalbimiz kurusun dediler, madenlere önce siyasetçiler gidecek denildi. O günden bugüne bir arpa boyu yol alınmadı. 2023 mayıs seçimlerinden bu yana TBMM Genel Kurulu'na 44 tane maden teklifi geldi ve yasalaştı. İçinde madencilerin iş sağlığı ile ilgili tek bir madde yok. Murat Kurum'un imzasıyla ÇED raporunun verilmesi, daha sonra Erdoğan'ın imzasıyla Anagold'un vergi cezasının silinmesi... Böyle bir vicdansızlık, kayırmacılık... Bunu yapanlar milletin karşısına çıkıp "milletimizi ezdirmeyiz" diye açıklama yapıyorlar.

İsrail karşıtı pankartın toplatılması 

Madrid'de Sosyalist Enternasyonal zirvesindeydik. Orada da söyledim, Hamas'ın yaptığına karşı İsrail'in cevabı sivilleri hedef almıştır. Ukrayna'daki çocuklar da bizim, Gazze'deki çocuklar da bizim. Gelin bu mezalimi bitirelim dedim. Ben bunları söylerken Erdoğan Sakarya'daydı. İsrail'le ticaret utancı sonlandırılsın diye pankart açıldı. Apar topar toplatıldı. Pankartı açanlar biliyordu ki bu utancı, Recep Tayyip Erdoğan ailesi yapıyordu.

Ramazan pidesine yüzde 80 zam yapmışlar. Et ve Balık Kurumu önündeki et kuyruğunu gördük. Bu insanlar çocuklarının boğazından kıyma geçsin diye sabahın köründe bu mücadeleyi veriyorlar! Emekliye bayram ikramiyesi ilk verildiğinde 1000 lira ile 24 kg kıyma alınıyordu bugün 3000 lira veriliyor 6 kg kıyma alınıyor. Emeklinin mutfağından Erdoğan tarafından 18 kilogram kıyma çalınmıştır. "Gelin emekli kart çıkaralım. Hiç olmazsa 15 günde 1 kilo et alacak indirim yükleyelim, elektrik faturasında indirim yükleyelim. Emekliyi hiç değilse bu seneyi çıkartacak, nefes aldıracak bir emekli kart uygulaması getirelim. Biz bu desteği vermeye hazırız. Yeter ki bu zulmü bitirelim

Ayrıntılar geliyor...