Açıklamalarıyla gündemden düşmeyen Merve Boluğur'un X 'te '@MerveeBolugur' isimli mavi tikli hesabın açıklama kısmında, “Not Offical Account (Resmi hesap değil)” ifadesi yer alıyor.

Görünene göre, '@MerveeBolugur' isimli mavi tikli hesabın, oyuncu Merve Boluğur’un resmi hesabı olmadığı anlaşılıyor.

MerveeBolugur isimli X hesabının oyuncu Merve Boluğur'a ait olduğu iddiası - Teyit

'@MerveeBolugur' isimli X hesabı incelendiğinde, hesabın daha önce yaptığı paylaşımlarla da gündeme geldiği görüldü. Eylül 2023’te aynı hesaptan yaptığı paylaşımlarda kullanılan ifadeler, bazı haber sitelerinde oyuncu Merve Boluğur’un sözleriymiş gibi haberleştirilmiş.

Ancak Boluğur, Şubat 2024'te katıldığı bir programda '@MerveeBolugur' isimli X hesabının kendisine ait olmadığını ve X’te hesabının bulunmadığını açıkladı. Boluğur ayrıca sosyal medyada yalnızca Instagram’da hesabının bulunduğunu belirtti.

MerveeBolugur isimli X hesabının oyuncu Merve Boluğur'a ait olduğu iddiası - Teyit

'@MerveeBolugur' isimli X hesabı, oyuncu Merve Boluğur’un resmi hesabı değil. Merve Boluğur’un X’te hesabı bulunmuyor.

Teyit, '@MerveeBolugur' isimli hesabın eski kullanıcı adını öğrenmek için yaptığı araştırmada, hesabın 2020 yılından bu yana aynı kullanıcı ismiyle X’te yer aldığını gördü.

Merve Boluğur adına açılan sahte hesaptan yapılan paylaşıma isyan etti: Benim düşüncelerim değil

Elon Musk’ın Kasım 2022’de X’teki şahıs hesaplarının mavi tik alabileceğini açıklamasının ardından birçok kullanıcı X’te mavi tik almaya başladı.