AKP’nin videosunu Erdoğan kızıp kaldırtmış: CHP'nin işine yaradı, Kılıçdaroğlu'nun soruları akılda kaldı

Erdoğan’ın videoya 'eski tartışmaları yeniden gündeme getirdiği gerekçesiyle de tepki gösterdiği' ifade ediliyor.

© TWITTER
AKP’nin videosunu Erdoğan kızıp kaldırtmış: CHP'nin işine yaradı, Kılıçdaroğlu'nun soruları akılda kaldı

AKP’nin, “devamı gelecek” diyerek sosyal medya hesabından paylaştığı “CHP Yalan Üretim Merkezi” adlı animasyonun kaldırılmasını bizzat Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın istediği belirtildi. İksir içirilmesiyle 128 milyar doların tekrarlanmasının Erdoğan'ı kızdırdığı öğrenildi.

Erdoğan’ın, videoda, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na içirilen “sözde papağan iksiri” sonrasında, “128 milyar dolar nerede” sorusunu tekrarlamaya başladığı ve bu nedenle de “videonun AKP’den çok muhalefetin tezlerini destekler durumda olduğu” belirtilerek animasyonu hazırlayanlara da sert tepki gösterdiği kaydediliyor. Cumhuriyet’in haberine göre videoyu “başarısız” bulan Erdoğan’ın, yayımlanmasından kısa bir süre sonra parti yönetimine “kaldırın” talimatı verdiği ifade ediliyor.

‘VİDEODA AKILDA KALAN TEK KISIM KILIÇDAROĞLU’NUN SORULARI’
Erdoğan’ı, animasyonda en fazla kızdıran bölümün ise “CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun sözde iksiri içtikten sonra ‘128 milyar dolar nerede’ sorusunu tekrar tekrar sorması ve videoda akılda kalan tek kısmın ‘Kılıçdaroğlu’nun sorularının’ olması” gösteriliyor.

Erdoğan’ın da videoyu izlediği zaman en fazla bu noktaya “takıldığı” ve Kılıçdaroğlu’nun sürekli “128 milyar dolar nerede” sorusunu sormasıyla videonun “sanki AKP’nin değil, CHP’nin tezini savunmak amacıyla hazırlanmış algısı yarattığına” işaret ettiği belirtiliyor. Videonun bu nedenle ilk yayımlandığı andan itibaren “AKP’den çok muhalefet cephesini hareketlendirdiği ve muhalefet cephesinde karşı hashtag’lerin açıldığı vurgulanıyor. Erdoğan’ın videoyu “içerikte CHP ile ilgili sabit, somutlaşmış güncel tespitlerin yer almamasına” da “kızdığı” belirtiliyor.

Erdoğan’ın böylesi bir videodan beklentisinin “CHP’nin iddialarına karşılık tek cümlelik, akıcı ve akılda yanıtlar verilmesi olduğuna” işaret ediliyor.  Erdoğan’ın videoya “eski tartışmaları yeniden gündeme getirdiği gerekçesiyle de tepki gösterdiği” ifade ediliyor. Özellikle “Cumhurbaşkanlığı Sarayı ile ilgili iddialara yer verilen videonun böylece “AKP’den çok CHP’ye yaradığı” düşünülüyor. Erdoğan’ın söz konusu videonun, partiyi kamuoyu nezdinde “başarısız kampanya üreten bir parti konumuna getirdiği” gerekçesiyle de hazırlayanlara tepki gösterdiği ve parti yönetimine “kaldırın” talimatını verdiği ifade ediliyor

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER