Akşener: Cumhurbaşkanı, İçişleri Bakanı ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca konuşamadı, basın üzerinden haberleşiyorlar

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Sayın Erdoğan ve ekibi ders almıyor" dedi. Akşener grup toplantısında konuşuyor:

© AA
Akşener: Cumhurbaşkanı, İçişleri Bakanı ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca konuşamadı, basın üzerinden haberleşiyorlar

"Zoom üzerinden toplantılar yapıldı, sanatçılar konser verdi ama  bu ülkenin Cumhurbaşkanı, İçişleri Bakanı ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca konuşamadı, basın üzerinden haberleşiyorlar. Normale dönüş süreci hastalığa dönüş sürecine dönüşmesin. 

Vatan, millet, Atatürk sevgisinde kimsenin şüphe duymayacağı Müyesser Yıldız ve İsmail Dükel'i gözaltına alındı. Ancak terör örgütlerini sevindirirsiniz.

Ayasofya önergemiz reddedildi. E insana böyle ayna tutarlar, bu utanç size bir süre yeter. Daha da milletimizi suni gündemlerle meşgul etmeyin.

Sayın Erdoğan ve damadının derdi ekonomi konuşmayalım. Biliyorlar ki milletin gerçek gündemi ekonomi, işsizlik. Milletimizin derdi gündemlerinde yok.

Ben damat deyince kızıyorlar, 'Ne diyem Mahmut mu' diyem damat? Açıkladığı tüm paketlerden borç para çıkmış

Vatandaş işini kaybetmişken harcama yapabilir mi? Damat bey bizim önerilerimizi dikkate alsaydı bugün çok daha iyi bir yerde olurduk. Merkez Bankası'nın rezervlerini kullanmayın demiştik. Rezervler eksiye düşmüş.

Bütçe dengesi çok bozuldu. Bu ülkenin varlıklarını har vurup harman savurmayın demiştik. Damat beyi hangi konuda uyardıysak kendisi tersini yapmış. Damat bakan işinde o kadar başarırsız ki bunların farkında değil. 

Salgından önce de ekonomide işler iyi gitmiyordu. Salgın krizi daha da derinleştirdi. Sayın Erdoğan'ın A Takımı'nda damat kadar başarılı bir bakan daha var, Tarım Bakanı. Birçok ülke salgın nedeniyle içe kapandı. Tarım konusu ne kadar önemli bir hale geldi bugün herkes anladı. Türkiye son 18 yılda her şeyi ithal eden bir ülke haline geldik. 

Tarımdaki nüfusumuz yüzde 7'ye düştü, tarımda çalışanların yaş ortalaması 51'e yükseldi. İşlerin iyiye gitmediğini söylemiştik. Enflasyon rakamlarında gıda fiyatlarının arttığını göreceksiniz. Bize göre tarım Türkiye'nin en büyük genişleme alanlarından biridir. Türkiye'nin bütçe açığı sorunu."

SIRADAKİ HABER