Akşener'den Erdoğan'a hapis cevabı: Hodri meydan, elinden geleni ardına koyma

"Yapılmak istenen Meral Akşener'i korkutmak"

© AA
Akşener'den Erdoğan'a hapis cevabı: Hodri meydan, elinden geleni ardına koyma

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, dün (9 Mart 2019) Elazığ mitinginde kendisine, "Birileri şu an cezaevinde süre dolduruyor. Aynı yola sen de düşebilirsin" diyen Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, "Elinden geleni ardına koymazsan namertsin. Senden toz zerresi kadar korkarsam namerdim. Elinde silahı olanlar, tanklar beni korkutamadı da, onlardan korkanlar mı beni korkutacak" diyerek yanıt verdi.

Samsun'da halka hitap eden Akşener'in konuşmasından satır başları şöyle:

"Diyor ki, "Ben Denizlilere terörist demedim". Seçim almak için her şeyi yapıyorsun da soğancıya neden terörist diyorsun. Market sahibine, halde çalışanlara terörist diyorsun. Bunu yüzüne vurduğumda, ayna tuttuğumda tehdit. Açık açık beni hapis ile tehdit etti. Elinden geleni ardına koymazsan namertsin. Senden toz zerresi kadar korkarsam namerdim. Elinde silahı olanlar, tanklar beni korkutamadı da, onlardan korkanlar mı beni korkutacak. Hem parasını alacağım hem de hapse göndereceğim. Milletvekili değil, kaçacak yeri yok, diyor. Ben özellikle milletvekilliğine aday olmadım. Hiçbir dokunulmazlığım olmadan senin zulmünle mücadele etmek için milletvekili olmadım."

"Ben onu tutuklattıracağım' diyor. Elinden geleni ardına koyma. Bunların her biri korkaklık belirtisi. Ecel ne bir nefes evvel ne bir nefes sonradır anlayışına iman etmişim iman! Allah bir musibet verecekse, seni vesile kılmışsa, ne gam… Buyur gel o musibetin sebebi sen ol. Hapisse hapis, ölümse ölüm. Bir adım geri atmak varsa fıtratımda kanım kurusun.

"Hayır kampanyasında olanlar terörist, 24 Haziran'da Millet İttifakı'nın mensupları terörist, sadece siyasi teröristlik de yok, soğancılar, patates yetiştiricileri de terörist, şu anda PKK'dan daha terörist haberiniz olsun, köylü terörist. EYT'liler burada mı? Neyse size daha terörist demedi, türedi dedi terörist. Ben bu arkadaşın ne yapmaya çalıştığını biliyorum. Bir çukur kazıp içine düşürmeye çalışıyor. Benim malım mülküm ortada. 28 Şubat’ta da 126 milyar tazminat ödedi. Paramı alanların hepsi zebun oldu. İstersen al paramı ama benim param dokunuyor. Amaç meral Akşener ve çevresindekileri korkutmak. Yapılmak istenen Meral Akşener'i korkutmak.

"Türkmen eline Kürdistan diyen bir gafil. Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanı. Orada 2,5 milyon Türkmen yaşardı. Onlar nereye gitti Sayın Erdoğan.

"Allah razı olsun Kemal Kılıçdaroğlu'ndan bir demokrasi örneği gösterdi, seçime gittik, 5 milyon insanın oylarıyla siyasi bir parti olduk.

"Türkiye'de Kürdistan yok, yok, yok"
"Sayın Erdoğan o kazdığın çukura düşmeyeceğiz. Samsun'u kaybedeceksin be kardeşim. Maalesef üzgünüm ne yaparsan yap mutfağın evin ateşini düşüremiyorsun. Sizden ricam, bu bir yerel seçimdir, adaylıkarın projelerini, seçim vaatlerini sorgulayın. Beğendiğinize de oy verin. Bizim için Milliyetçi Hareket Partisi'ne oy veren kardeşlerim de, Ak Parti'ye oy verenler de canımızdır ciğerimizdir, onlara terörist diyemeyiz. Ama CHP ve İyi Parti'ye oy verenler size hakaret ediliyor, gereğini sandıkta yapın. Benim ne olduğumu iyi bilir dedi, el hak daha iyi bilirim. Çiftçi, köylü, EYT'liler benden daha iyi biliyor. 17 yıl sene sonra senin ne olduğunu hep beraber biliyoruz. Gereğini yapacağız inşallah. İkinci bir sorusu oldu, diyor ki Türkiye'de Kürdistan mı var Meral Hanım söyle? Beri bak efendi, Türkiye'de Kürdistan yok, yok, yok. Oslo’yu sen yaptın. Devleti PKK’lı katillerin karşısına oturttun. Habur’u sen yaptın. Çadırı sen kurdurttun. Ama en önemlisi PKK programının okunduğu Dolmabahçe fotoğrafıdır. Nasıl bir anlayıştır ki bugün önüne geleni Irak’ın kuzeyine kovuyorsun. Bu ülkede ben İçişleri Bakanlığı yaptık biz Kuzey Irak bile demezdik, Irak'ın Kuzeyi derdik çünkü coğrafi tanım olsun, siyasi bir tanım olmasın diye. 

Şimdi İmralı’dan bahseden yok. Çünkü trafik sürüyor. İmralı 1-2, İmralı 1-2. Kandil'in talimat vereceği en son kişi benim be bu ülkede be. Ama sen Kandil’dekilere de İmralı’dakilere de bilge muamelesi yaptın. Yerle bir et Kandil'i. Bakalım yapabilecek misin?

"Sana Trump'tan dayak yedirtmem"
"FETÖ demiyor, Pensilvanya diyor. İnce saz orada da başladı. EYT dediğin Hollanda’dan 200 milyon dolarlık lale soğanı aldın. Bu 200 milyon doları soğan yetiştiricilerine vereydin, 75 yaşındaki abilerimiz varlık kuyruğu dediğin kuyruklarda beklemezdi. ‘Bu can bu tende oldukça, bu papaz buradan gidemez’ dedi. Tek Tweetlik canın varmış. Trump bir Tweet attı, papaz uçtu. Şimdi Trump S-400 için Tweetlere başladı. Delikanlı gibi soruyorum sen bizleri hapse attırmak isteyebilirsin ama vallahi de billahi de ben sana Trump'tan dayak yedirmem. Dik dur eğilme. Elin Trump'ına bükülme. Putin'in karşısında da dik dur. Samsunluların gücü Türkiye'nin cumhurbaşkanlığı makamını meşgul eden şahsın Amerika'dan da Rusya'dan da sopa yemesine müsaade etmez. Ne zaman ki içeride kükrüyor, dış politikada bir şeyler oluyor, Türkiye bir yerleri taviz olarak veriyor.

"31'i akşamı çektiniz kulağı, damat attaya gitti"
"Bana dediler ya ne olduğumu iyi bilir. Evet biliyorum, ne yapacak. 31'i akşamı çektiniz kulağı. Yarımda 12:30'da çıkacak, diyecek ki, 'Aziz milletim verdiğiniz mesajı aldım. Damat attaya gitti. Ekonomi bilin ki daha akılcı bir bakış açısıyla yönetilmeye başlayacak.' Hatırladınız mı gözünüzün içine bakardı, şimdi yeniden bakmaya başlayacak. Çünkü 4.5 yıl sonra tartıya kendisi çıkacak. Arkasından bütün bakanları değiştirecek, inşallah ilk etapta bu ilk damat, ikincisi şaka gibi bu tarım bakanı gidecek. Türkiye hayvan yetiştiriciliğinde Avrupa'nın birincisiymişiz. Gene bir şey söyleyeyim 2012 yılında tarım bakanlığından çektiğimiz, Fransa'dan üstün görev madalyası alan bir tarım bakanı var. 126 yıl sonra Fransızların madalya verdiği ilk bakan. Aradan yıllar geçti neden bu madalyanın verildiğin anladık. Meğerse arpayı oradan alıyormuşuz. Yahu arpa her yerde yetişir. Sen Fransa'dan arpa ithalatını ne için yapıyorsun? Nohutu, mercimeği Kanada'dan alıyorsun. Buğday'ı Rusya'dan alıyorsun. Buğday ithalatı yapıyorsun o senin tarım bakanın 126 yıl sonra niçin Fransız'ların madalyasını almış bunu bir düşün be kardeşim. 2019'da Türkiye'nin tarımını bilerek, isteyerek yok etmiş bunlar. 

"Bu can bu bedende olduğu takdirde ölmeye de, hapse de hazırım. Yeter ki ülkem kalkınsın. 

Han, Müslüm baba diyor ya yakarsa bu dünyayı garipler yakar. Samsun'u yanan evler yakacak. Şimdi bu arkadaşın kendine hakaret edenlerle bir sorunu yok. Burayı dikkatli anlatmak istiyorum. Kendisine şerefsiz diyenlerle yan yana gelebiliyor. Haliç'te 41 kere yıkayacağız diyenlerle problemi yok ama verdiklerini almayanlarla sorunu var. Şimdi, hatırlayın 7 Haziran'ı. Neden ben bu kadar kötü kişiydim de bana bakanlık teklif ettiniz? Boyun eğmeyenlerle onun sorunu var. Sayın Erdoğan bu sorunu sana yaşatmaya devam edeceğim. 

"Ülkücüler Fatiha öğrendi mi Sayın Erdoğan"
"Sen Kasımpaşa'da top gezdirirken biz 80 ihtilalinin yaktığı, yıktığı arkadaşlarımızla meşguldün. Sen darbede içeriye alınmış, bıyıkları kerpetenle yolunmuş bir arkadaşını gördün mü? Ben gördüm gördüm. Onun için bizim hakkımızda konuşmayı kes. Ülkücüler Fatiha bilemezdi ya. Ülkücüler Fatiha öğrendi mi Sayın Erdoğan. İki, Türk milliyetçiliğini ayağının altına almıştın, o ayağını kaldırdın mı? Ülkücüler kandan beslenirlerdi, bu konuda fikirlerin değişti mi? Bütün bu soruları cevaplamak zorundasın. 

"Ne mutlu Türküm'ü bir söyle, söz sana bir güzellik düşüneceğim."

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2019, 16:56
SIRADAKİ HABER