Bakan Soylu: Kayyumu Ahmet Türk'e sorun

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Bayburt'ta konuştu. Soylu, "Bize kayyum atadık diye kızıyorlar. Ama bizden önce neredeyse her belediyeye Kandil'den atanmış bir kayyum vardı. İnanmayan Mardin'de şimdi yaşından başından utanmadan aday olan Ahmet Türk'e sorsun" dedi.

© DHA
Bakan Soylu: Kayyumu Ahmet Türk'e sorun

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Bayburt’ta bir düğün salonunda düzenlenen etkinlikte sivil toplum kuruluşları ve muhtarlarla kahvaltı programına katıldı. 31 Mart yerel seçimleriyle ilgili konuşan Soylu, ‘istikrarın mutlaka devam etmesi’ gerektiğini söyledi.

‘KAYYUM ATADIK DİYE KIZIYORLAR’ 

Soylu, burada HDP’nin belediyelerine atanan kayyımlarla ilgili de konuştu. Soylu, HDP’nin Mardin Büyükşehir Eşbaşkan Adayı Ahmet Türk’ü işaret ederek, “HDP’nin elindeki PKK ile iltisaklı belediyelere kayyum atadık ve bunu Bayburt’ta bir kez daha altını çizerek söylemek istiyorum; PKK’nın şah damarını kestik. Dağ kadrosunun, bütün lojistik desteğini burada belediyelerden sağlıyorlardı. Bize kayyum atadık diye kızıyorlar. Ama bizden önce neredeyse her belediyeye Kandil’den atanmış bir kayyum vardı. İnanmayan Mardin’de şimdi yaşından başından utanmadan aday olan Ahmet Türk’e sorsun. Belediye başkanıyken karşısına geçip ayak ayak üstüne atıp, sigarasını yaktıran 17-18 yaşlarındaki teröristin kim olduğunu sorsun” dedi. (BAYBURT/ DHA)

SIRADAKİ HABER