BBP’ye Mesaj: Cumhur İttifakı’nda iki parti var!

Erdoğan Sivas'ta alandakilere tepki gösterdi: Toplantımızı provoke etmeyelim! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart seçimleri öncesinde ilk mitingi Sivas Cumhuriyet Meydanı’nda yaptı. Erdoğan konuşması sırasında alanda kendisinden talepte bulunan bir gruba kızarak, “Alışılmış bir siyasetçi değilim, toplantımızı provoke etmeyelim” diyerek tepki gösterdi. Erdoğan askeri operasyonlar için mermiye ihtiyaç olduğunu söyleyerek, “Bunlar ne diyor? Domates, patlıcan, sivribiber…” şeklinde konuştu.

© AA
BBP’ye Mesaj: Cumhur İttifakı’nda iki parti var!

Erdoğan konuşması sırasında alanda kendisinden talepte bulunan bir gruba kızarak, “Bak kardeşim biz KİT’lere filan hepsine kadrolarını verdik, bizden bir şey beklemeyin. Şu toplantıyı da provoke etmeyin. Alışılmış bir siyasetçi değilim, toplantımızı provoke etmeyelim” diyerek tepki gösterdi.

BBP’YE YÜKLENDİ

Öte yandan meyve ve sebzelerin fiyatını bir kez daha gündemine alan Erdoğan, “Gerekirse tanzim satışları belediye eliyle kurarız ve ucuza satış yaparız” diye konuştu.

Erdoğan’ın cuma namazının ardından Sivas Valiliği’ni ziyaret etmesi, sonra da seçimin ilk mitingini tarihi kent meydanında gerçekleştiriyor.

Erdoğan isim vermeden BBP’ye yüklenerek bu partiyi, “Muhsin Yazıcıoğlu’nu istismar etmek”le ve Sivas’ta belediyeyi almak için AK Parti’nin adayını çekeceğini iddia etmekle suçladı. “Cumhur İttifakı’nda sadece AK Parti ve MHP var” diyen Erdoğan, “Benimle orada burada çekilmiş fotoğrafları gösteriyorlarmış aldanmayın… Muhsin kardeşimin istismar edilmesine de tahammül edemiyorum. Birileri çıkıyor, Muhsin kardeşimin arkasından Sivas’ta belediyeyi alma gibi bir gayret içerisine giriyor. Nuri Demirağ Havalimanı’ndan tutun da iki üniversitesine kadar Sivas’a verilmemiş hizmetleri veren bir AK Parti hükümeti var.” (HABER MERKEZİ)

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2019, 13:46
SIRADAKİ HABER