CHP'nin İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu siyaseti bırakacağı zamanı açıkladı

"Çocukların sevgisi bittiği gün siyaseti bırakacağım"

© AA
CHP'nin İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu siyaseti bırakacağı zamanı açıkladı

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, çocuklarla arasında özel bir diyalog olduğunu belirterek, "Çocukların sevgisi bittiği gün siyaseti bırakacağım" dedi. 

31 Mart Yerel Seçimleri kapsamında çalışmalarını sürdüren Ekrem İmamoğlu, Beylikdüzü Atatürk Kültür Merkezi’nde Sivas derneklerinin yönetici ve temsilcileri ile kahvaltıda bir araya geldi.  Sivaslıların sorun ve taleplerini dinleyen İmamoğlu konuşmasında, Sivas’ın Milli Mücadele döneminde önemli bir yer tuttuğunu belirterek, büyükşehir belediye başkanı seçildiğinde ilk ziyaretlerinden birini Sivas’a yapacağını ifade etti.

"Millet bu seçimi kazanacak"
Toplumun farklı kesimlerinden cesaret aldığını söyleyen İmamoğlu, "Bana toplum diyor ki 'biz seni seçeceğiz. Ben de diyorum ki, 'hayır siz seçileceksiniz.' Çünkü, millet bu seçimi kazanacak. Halkın seçimi kazandığını onlara hissettirecek bir belediye başkanı olacağım. Asla 'ben kazandım' diyen bir belediye başkanı olmayacağım. Halkın süreci yönettiğini ve kazandığını hissettiği bir şekilde süreci yöneteceğim" dedi.

"Ağzımdan kötü bir kelime duymayacaksınız"
Siyasete temiz bir üslup getirdiklerini belirten İmamoğlu, "Ne mutlu biz bir soluk getirebildiysek. Bir kardeşiniz olarak söz veriyorum. Hiçbir gün ağzımdan kötü bir kelime duymayacaksınız. Küçük çocuklarınız bile beni izlemekten keyif alacak. Bu sorumlulukla iş yapacağım. Büyük proje, dev proje, mega proje. Bizim en büyük projemiz,  bu şehirde yönetenlerin bu şehirlerde yaşayanlarla bir arada olma projesi. Gönüllere girme projesidir." şeklinde konuştu.

"Çocukların sevgisi bittiği gün siyaseti bırakacağım"
İmamoğlu, yakın bir arkadaşının çocuklarla ilgili kendisine bazı tavsiyeler sunduğunu belirterek, " Yakın arkadaşın bana şunları dedi. 'Çocukların sevgisini kazanarak siyaset yapmak çok nadir siyasilere nasip olur. Çünkü çocukların sevgisi karşılıksızdır. Hiçbir şey beklemeden severler ve o sevgiyi de herkese göstermezler. Çok nadir gösterirler sevgilerini. Uzaktan takip ediyorum çocuklardan böyle bir diyaloğun var. O çocukların sevgisi bittiği gün siyaseti bırak'. Size söz veriyorum. Çocukların sevgisi bittiği gün siyaseti bırakacağım" dedi.

"Daha seçim bitmeden birleşmeye başladık"
İmamoğlu, konuşmasının bir bölümünde Sivas derneklerinin farklı nedenlerden dolayı ayrıştığını belirterek,  birleşmeleri yönünde  dernek yöneticilerine çağrı da yaptı. Daha sonra kürsüye çıkarak söz alan dernek  yöneticileri, seçimlerin ardından tek bir çatı altında birleşeceklerini kaydetti. Bu söz üzerine İmamoğlu da, "Daha seçim bitmeden birleşmeye başladık" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2019, 14:21
SIRADAKİ HABER