Dışişleri'nden Afganistan'ın başkenti Kabil'deki bombalı saldırıya kınama

Kabil'de meydana gelen ve 40 kişinin hayatını kaybettiği bombalı saldırıya ilişkin açıklama yayınladı. Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

© AA
Dışişleri'nden Afganistan'ın başkenti Kabil'deki bombalı saldırıya kınama

Dışişleri Bakanlığı, Afganistan’ın başkenti Kabil’de bir okulun önünde gerçekleştirilen bombalı saldırıyı şiddetle kınadığını ve Afgan halkı ile hükümetine taziye mesajının iletildiğini bildirdi.

Bakanlık, Kabil'de meydana gelen ve 40 kişinin hayatını kaybettiği bombalı saldırıya ilişkin açıklama yayınladı. Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Afganistan’ın başkenti Kabil’in Daşt-i Barçi bölgesinde bugün (8 Mayıs) iftar zamanı bomba yüklü bir araçla bir okulun önünde gerçekleştirilen terör eyleminde aralarında öğrencilerin de bulunduğu en az 30 sivilin hayatını kaybettiği ve 50’nin üzerinde kişinin yaralandığı büyük bir üzüntüyle öğrenilmiştir. Mübarek Kadir Gecesi’nde bu insanlık dışı terör saldırısını şiddetle kınıyor, faillerini lanetliyor ve adalet önünde hesap vermelerini temenni ediyoruz. Bu menfur saldırıda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralananlara acil şifa, dost ve kardeş Afgan halkına ve hükümetine içten taziyelerimizi sunuyoruz."

SIRADAKİ HABER