DSP adayı Akit'e konuştu: CHP ile HDP ittifak yapıyor, dikey yapılaşmaya karşıyım, tek solcu benim

DSP Ankara adayı Haydar Yılmaz: Ankara’da solun adayı var mı? Yok. CHP’den aday gösterilen arkadaş şimdiye kadar CHP’liyim, ya da solcuyum demiş mi? Böyle bir şey söz konusu değil.

© DHA
DSP adayı Akit'e konuştu: CHP ile HDP ittifak yapıyor, dikey yapılaşmaya karşıyım, tek solcu benim

DSP’den Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday olan Haydar Yılmaz Akit gazetesinden Ömer Faruk Şahin’e bir röportaj vererek CHP’nin HDP ile işbirliği yaptığını, seçilirse ‘dikey yapılaşma’ ile mücadele edeceğini ve Ankara’daki tek sol aday olduğunu söyledi.

1999-2004 yılları arasında CHP’den Çankaya Belediye Başkanlığı yapan 31 Mart seçimlerinde ise DSP’nin Ankara adayı olan Haydar Yılmaz, Akit muhabirine şunları söyledi, “Ankara’da solun adayı var mı? Yok. CHP’den aday gösterilen arkadaş şimdiye kadar CHP’liyim, ya da solcuyum demiş mi? Böyle bir şey söz konusu değil. Cumhuriyet Halk Partisi’ni yöneten kadrolar şu anda solu da paramparça ederek insanları çaresiz hale getirdiler. Sadece Haydar Yılmaz değil, tüm Türkiye’de istifa edenlerin, gidenlerin, bağımsız aday olanların haddi hesabı yok. İstanbul’dan Ankara’ya ‘Temiz toplum, temiz siyaset’ diyerek yürüyen örgütler var… HDP ile gizli ittifak iddiaları basında sıkça yer alıyor. Onlar da bunu yalanlıyorlar mı bilmiyorum. Ama çok fazla yazılıp çiziliyor. Burada belediye başkanlığı yapmış birisi olarak Ankara’yı tanıyan biriyim. Yeşil alanların korunmasına çok önem veren biriyim. Eğitim, kültür ve sanat bizim için çok önemli başlıklar. Dikey yapılaşma meselesine de el atacağım.”

SIRADAKİ HABER