Erdoğan: CHP 3 'ç' demektir... Çöp, çamur, çukur

AK Parti, Ankara Spor Salonu'nda düzenlediği toplantıda seçim manifestosunu açıklarken, belediye başkan adaylarını da tanıtıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamada "CHP 3 'ç' demektir... Çöp, çamur, çukur" dedi.

© DHA
Erdoğan: CHP 3 'ç' demektir... Çöp, çamur, çukur

AK Parti Seçim Manifestosu’nu bugün açıklıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklayacağı manifestoyla birlikte seçim startı da verilecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Spor Salonu önünde bekleyenlere yaptığı konuşmada, “CHP 3 Ç demektir. Çöp, çamur, çukur…” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biraz sonra inşallah 31 Mart yerel seçimlerinin manifestosunu açıklayacağız. Bu manifestoyla birlikte bu yerel seçimlerin çerçevesini çizmiş olacağız. Yerel seçimlere, partimiz MKYK, MYK yoğun bir çalışmayla hazırlandı. Şu anda da bu hazırlıkların neticesinde bu yerel seçimlerde hangi çerçevede neler yapacağız bunlarını hazırlıklarını bitirdik” dedi.

Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü; “Yerel seçimde İstanbul’dan yola çıkarken 3Ç demiştik, çöp, çukur, çamur. Niye CHP demek çöp demektir, çamur demektir, çukur demektir. Biz bunları yok ettik, modern şehirler meydana getirdik. İstanbul’da Binali Bey’le bu yola devam ediyoruz, edeceğiz. Ankara’da Mehmet Özhaseki kardeşimizle bu yola devam ediyoruz, edeceğiz. İzmir’de de Nihat Zeybekci kardeşimizle İzmir’i çok farklı bir şehir haline getireceğiz. Bütün büyükşehirlerde, illerde Cumhur İttifakı olarak yeni bir süreç başlatacağız.  Bir tarafta zillet ittifakı, öbür tarafta Cumhur İttifakı. Cumhur İttifakı’yla; PKK terör örgütünün kol kola girdiği CHP, malum partilere 31 Mart’ta gereken dersi vermeye hazır mıyız?”

SIRADAKİ HABER