Erdoğan CHP'li Erdoğdu için 250 bin liralık dava açtı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın avukatı Hüseyin Aydın, CHP'li Aykut Erdoğdu'nun sözleri üzerine 250 bin liralık tazminat davası açıldığını ve suç duyurusunda bulunulduğunu duyurdu.

© AA
Erdoğan CHP'li Erdoğdu için 250 bin liralık dava açtı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, kendisini şantajla suçlayan CHP Milletvekili Aykut Erdoğdu hakkında suç duyurusunda bulundu. 

Erdoğan'ın avukatı Hüseyin Aydın yaptığı açıklamada, Ankara Asliye Hukuk Mahkemesi'nde 250 bin lira manevi tazminat davası açıldığını, Cumhurbaşkanı'na hakaret suçundan da Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulduğunu bildirdi.

Dilekçede "Aykut Erdoğdu'nun paylaşımlarının ifade özgürlüğünün sınırlarını aşan, kişilik haklarına saldırı mahiyetinde ve aynı zamanda suç teşkil ettiği sonucuna varılmıştır" denildi.

Ne olmuştu?

CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu dün sosyal medyada bir açıklama yaparak, ATV ve Sabah grubundan muhabirlerin arkadaşlarını arayarak kendisine şantaj yaptıklarını iddia etti. Erdoğdu, dinlendiğini, takip ve tehdit edildiğini belirterek, "Bu yazdıklarımın doğrudan ilk muhatabı Erdoğan'dır. Diğer siyasi yöneticiler cürümleri kadar üzerlerine alınsınlar. Siz milyonlarca insanı mağdur eden ve vicdanın kırıntısı bile olmayan bu canavar düzenin kurucusunuz… Siz bu suç örgütünün bir numarasısınız…" dedi. (HABER MERKEZİ)

SIRADAKİ HABER