Erdoğan'da Saadet Partisi'ne: Erbakan kalksa bunlara ne der?

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçim çalışmaları kapsamında bugün Rize'de miting düzenledi. Saadet Partisi'ne seslenen Erdoğan, "Ey Saadet Partisi sen kimlerle kol kolasın?" diye sordu.

AA
Erdoğan'da Saadet Partisi'ne: Erbakan kalksa bunlara ne der?

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan Rize’de konuştu. Miting sırasında çoğu şu an tutuklu bulunan HDP’li isimlerin PKK hakkında yaptığı açıklamaları izleten Erdoğan, “Ey Saadet Partisi sen kimlerle kol kolasın, rahmetli Erbakan kalksa bunlara ne der?” diye sordu.

Erdoğan CHP’nin ‘Atatürk’ün partisi’ nitelemesiyle özdeşleştiğini belirterek şunları kaydetti: “Ah ah, ne hallere düştüler. Yatıyorlar kalkıyorlar Atatürk diyorlar. Ya sizin Atatürk ile ne ilginiz var? Şu CHP’ye Osmanlı tokadı vurmaya hazır mıyız?”

Erdoğan’ın açıklamalarının devamında şunlar öne çıktı:

RİZE’YE HASTANE İNŞA EDECEĞİZ: Ben Artvin Havalimanı için ‘2022’ dedim ama sonra müteahhitlerle konuştum. ‘Allah izin verirse, fevkalade bir şey olmazsa biz bunu 2020 sonuna kadar bitiririz’ dediler. Rize’nin turizm potansiyelinin değerlendirilmesi için çalışıyoruz. Son 17 yılda Rize’ye 18 katrilyon yatırım yaptık. Bizden önce gelenlerin böyle bir derdi var mıydı? Rizemize birçok yatırımları da hayata geçireceğiz. Gençlik merkezleri, spor salonları, futbol sahaları inşa ettik. Sağlıkta toplam 28 tesisi şehrimize kazandırdık. İhtiyaç sahiplerine, şehit yakınlarına, engellilerimize ve emeklilerimize 689 milyon lira destek verdi. Taliplisini bulabilirsek Rize’ye inşallah bir de şehir hastanesi inşa edeceğiz.

ARTVİN HAVALİMANI 2020’DE: Ben Artvin Havalimanı için ‘2022’ dedim ama sonra müteahhitlerle konuştum. ‘Allah izin verirse, fevkalade bir şey olmazsa biz bunu 2020 sonuna kadar bitiririz’ dediler. Rize’nin turizm potansiyelinin değerlendirilmesi için çalışıyoruz. Son 17 yılda Rize’ye 18 katrilyon yatırım yaptık. Bizden önce gelenlerin böyle bir derdi var mıydı? Rizemize birçok yatırımları da hayata geçireceğiz. Gençlik merkezleri, spor salonları, futbol sahaları inşa ettik. Sağlıkta toplam 28 tesisi şehrimize kazandırdık. İhtiyaç sahiplerine, şehit yakınlarına, engellilerimize ve emeklilerimize 689 milyon lira destek verdi.

TALİPLİ BULABİLİRSEK RİZE’YE BİR DE ŞEHİR HASTANESİ YAPACAĞIZ: Taliplisini bulabilirsek Rize’ye inşallah bir de şehir hastanesi inşa edeceğiz. İmar barışı ile 74 bin hemşehrimizin sıkıntısını çözdük. Rize’de 20 km. bölünmüş yol vardı. Buna 142 km ilave ederek 162 km’ya çıkardık. Durmadık çalıştık. Biz dağları deldik. Biz Ferhatız sizler de Şirin. Sizlere ulaştık. Koşmamız lazım. Yapacağımız çok iş var. Acele kamulaştırmaya ilişkin işlemler devam ediyor. Rizeli iş insanlarımıza toplam 1,5 katrilyon destek sağladık. Rize’ye Güneysu’ya, Çayeli’ne, Fındıklı’ya doğalgazı getirdik. Uzun yıllar göç veren Rizemizin nüfusu artmaya başladı. İnşallah önümüzdeki dönemde Rizemizi nice hizmetlerle, eserlerle buluşturacağız.

ENFLASYON TEKRAR 6-7’LERE KADAR DÜŞECEK: Enflasyon tekrar 6-7’lere kadar düşecek. Enflasyonun hararetini inşallah daha da düşüreceğiz. Bay Kemal senden bir şey olmaz, sen dürüst değilsin. Batırdın, batıracaksın. Sen bir CD ile partinin başına geçtin, koltuğa yapıştın şimdi de ayrılamıyorsun. Ayrılsan da ayrılmasan da bu 31 Mart’ta milletim sana gereken dersi verecek.

İKİ BÜYÜK MÜJDE VERMEK İSTİYORUM: Şimdi Rize’de iki büyük müjde vermek istiyorum. Tarım ve hayvancılıkla uğraşan vatandaşımızın elektrik sulama tarifesini tüm tarımsal faaliyetleri içine alacak şekilde genişletiyoruz. Artık yüzde 12 indirimli elektrik kullanabilecekler. Yeni sondaj gemimiz. Hâlâ Antalya’da. Yeni gemimizi aldık adını Yavuz olarak belirledik. Bakım ve onarım çalışmaları tamamlandıktan sonra Yavuz doğalgaz ve petrol aramalarına başlayacak. Doğu akdeniz ve Karadeniz’deki petrol haklarımızı en iyi şekilde değerlendirmekte kararlıyız.

SIRADAKİ HABER