Erdoğan: Ekonominin sorumlusu benim

Seçimden sonra ekonomiyi güçlendirecek yapısal reform sözü

© AA
Erdoğan: Ekonominin sorumlusu benim

Haymana'da konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye'nin ekonomisini belediye başkanlarının düzeltme şansı var mı? Belediyelerin çoğu şu anda batık. Türkiye'nin ekonomisinin sorumlusu benim. Yerel yöneticilerin yapacağı hiçbir şey yok" dedi. Erdoğan, seçimden sonra yatırıma, üretime, büyümeye, istihdama destek verecek bir ekonomik yapının inşasına başlayacaklarının sözünü verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara’nın Haymana ilçesinde düzenlediği mitingde, ülke ekonomisinin sorumlusunun kendisi olduğunu, yerel yöneticilerin bu konuda bir şey yapamayacağını söyledi.

”Sordum, buraya bugüne kadar hiç Cumhurbaşkanı geldi mi?. Dediler ki yok” diyen Erdoğan, Haymana’yı cazibe merkezi haline dönüştürme sözü verdi. Erdoğan şöyle devam etti:

“Doların 7 lirayı aştığı faizlerin yüzde 40’ları geçtiği bir dönem yaşadık. Hemen tedbirimizi aldık kontrolü sağladık ekonomimizi yeniden rayına sokacak adımları attık. Geçtiğimiz hafta sonu yine benzer bir girişimde bulundular. İki gün içinde bu saldırıyı boşa çıkardık. Seçimden sonra ekonomimizi bu tür saldırılara karşı daha güçlü hale getirecek yapısal reformları süratle gerçekleştireceğiz. Pazar günü yerel seçim yapıyoruz. Türkiye’nin ekonomisini belediye başkanlarının düzeltme şansı var mı? Belediyelerin çoğu şu anda batık. Türkiye’nin ekonomisinin sorumlusu benim. Yerel yöneticilerin yapacağı hiçbir şey yok. Yatırıma, üretime, büyümeye, istihdama destek verecek bir ekonomik yapının inşası için çok önemli adımlar atacağız. Sizlere afaki, ucu açık, belirsiz bir gelecekten söz etmiyorum. Seçimlerden sonraki birkaç ay içinde tüm bu adımları inşallah atmış olacağız.”

‘ÇİFTÇİLERİMİZİ BUNALTTIĞINI BİLİYORUZ’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, çiftçilerin yaşadığı sıkıntıları bildiklerini de söyleyerek, “Tohum, gübre, ilaç, mazot fiyatlarındaki artışın çiftçilerimizi bunalttığını çok iyi biliyoruz. Türkiye’nin ekonomisine yönelik saldırıların kur, faiz, enflasyon şer üçgeninde yol açtığı sarsıntı, çiftçilerimizin girdi fiyatlarını olumsuz etkiliyor. Her kim çıkıp ‘bu girdilerin fiyatlarını hemen düşüreceğim’ diyorsa emin olun yalan söylüyor.”‘ (ANKARA/AA)

SIRADAKİ HABER